binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Dostu Olarak Anılan Arjantin Başkanından Kripto Para ve BTC Yatırımcılarını Üzecek...

Bitcoin Dostu Olarak Anılan Arjantin Başkanından Kripto Para ve BTC Yatırımcılarını Üzecek Hareket Geldi

Arjantin'in kripto para ve Bitcoin dostu olarak bilinen başkanı Javier Milei, BTC için olumsuz sayılan bir hamle yaptı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Arjantin kısa bir süre önce Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcıları (VASP) Kayıt Defterini uygulamaya koyarak, ülkenin Bitcoin’i benimseme konusunda El Salvador’un izinden gideceğini uman Bitcoin meraklıları arasında hayal kırıklığına neden oldu.

Yeni yasa, kripto para satın alan, satan, gönderen veya ticaretini yapan platformların ve kişilerin bir kayıt sürecinden geçmesini gerektiriyor. Düzenleme bir önceki hükümetten kalma gibi görünse de, Başkan Javier Milei döneminde yürürlüğe girmesi Latin Amerika’da başka bir Bitcoin dostu lider hayal edenleri hayal kırıklığına uğrattı.

Uzun zamandır bir Bitcoin savunucusu ve El Salvador Başkanı Nayib Bukele’nin danışmanı olan Max Kieser, Twitter’da hayal kırıklığını dile getirdi. Milei’yi Bitcoin’i anlamak için zaman ayırmadığı için eleştirdi ve sonuçlarıyla yüzleşeceğini öngördü. Bukele’nin liderliğindeki El Salvador’un 2021 yılında Bitcoin’i resmi para birimi haline getiren dünyadaki ilk ülke olduğunu hatırlatmakta fayda var.

İlgili Haber  Sıcak Gelişme: Paradigm, 750 Milyon Dolarlık Bir Kripto Para Fonu Toplamayı Planlıyor! 2022 Çöküşünden Bu Yana En Büyüğü

Yeni düzenleme hemen etkisini göstermiş gibi görünüyor. Ödeme uygulaması Strike’ın kullanıcıları, platformun kendilerine Arjantin ve ABD arasında Küresel Gönder işlevinin artık desteklenmeyeceğini bildirdiğini bildirdi.

Daha önce Bitcoin’i merkez bankacılığı ve enflasyona karşı güvenli bir liman olarak öven bir özgürlükçü olan Milei, Aralık 2023’te üç haneli yıllık enflasyonun ortasında göreve gelmişti. Şimdiye kadar hükümetin büyüklüğünü ve kapsamını azaltma konusunda bazı başarılar elde etti. Arjantin bu yıl 2011’den bu yana ilk kez aylık bütçe fazlası verdi. Ocak ayında %20.6 ve bir önceki ay %25.5 olan aylık enflasyon oranı Şubat ayında %13.2’ye düştü.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail