fbpx
Haberler

Google Chrome ”madencilik ve hack” vakalarından kripto yatırımcıları koruyacak

Google Chrome’un kripto para yatırımcısı kişileri olası hack vakaları ve eklentilerden doğan zararları engellemek için harekete geçtiği açıklandı. Chrome ekibinden yapılan açıklamada, kripto para yatırımcılarını hedef alan kötü niyetli eklentilerin engellenecek, güvenlik yamalarının daha fazla ve sıkı bir şekilde güncellenerek hack vakalarının ve izleme vakalarının önüne geçilecek olduğunu açıkladı.

Chrome eklentileri tarama geçmişi, şifreler ve gözattığınız siteleri inceleyebilen yetkili eklentilere sahip ve bu eklentiler 3. taraflar tarafından geliştirilerek sunuluyor. Bu eklentilerin bazıları ve Chrome’a dışarıdan eklenen bazı uzantılar kripto para hesaplarını ele geçirebiliyor. Bunu engellemek için daha fazla çalışacağız ve daha sıkı önlemler alarak, Google Chrome kullanıcılarını en üst düzeyde korumayı sürdüreceğiz. Kararlarımız çok yakında geçerli olmaya başlayacak ve çok yakında etkin güvenlik önlemlerini daha sert bir şekilde almış olacağız.

Google Chrome ekibinden yapılan bu açıklama, hala daha milyonlarca kripto para sahibinin risk altında olduğunu doğrulamaya yetiyor. Chrome kullanıcılarının alternatif tarayıcılarda da risk içerisinde olmaları dolayısı ile şimdilik en güvenilir tarayıcı olarak Apple Safari görülüyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box