HaberlerKripto Para

Google kripto para reklam yasaklarını kaldırdı

Nexo

Teknoloji devi olan Google Haziran ayından beri kademeli olarak başta ICO reklamları olmak üzere tüm kripto para reklamlarını yasaklamıştı. Bu durumun ardından bazı teknoloji devleri de kripto paralara yasaklar uygulamaya başlamıştı.

Yasakların ardından Bitcoin o dönemde olumsuz etkilenmiş ve fiyatında düşüşler gözlenmişti. Zira Google dünyadaki en büyük reklam devi konumunda hizmet veriyor.

Bir süredir resmi bir açıklama gelmese de kripto para reklamlarını Google üzerinde görmek mümkündü. Fakat gelen resmi açıklama üzerine Google kripto para reklam yasaklarını resmen kaldırdığını açıkladı.

Yasakların ilk olarak ABD ve Japonya’da yayınlanmasına izin verecek olan Google, daha önceki yasaklamayı Bitcoin’in ani yükselişinden doğacak olan sahtekarlıkların önüne geçmek için yapmıştı.

Yasakların cüzdanlar, yatırım tavsiyeleri ve ICO’lar için hala devam edeceğini bilmekte fayda var. Birçok uzman Google tarafından alınan bu kararın Bitcoin, Ethereum, XRP gibi büyük kripto paralar için olumlu olduğunu ve ilerleyen dönemlerde bu durumun fiyata yansıyabileceğini ifae etti.

Ancak bu haber şu an için Bitcoin fiyatında olumlu bir etki yaşatmadı.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı