Kripto HaberleriHaberlerGoogle kripto para reklam yasaklarını kaldırdı

Google kripto para reklam yasaklarını kaldırdı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Teknoloji devi olan Google Haziran ayından beri kademeli olarak başta ICO reklamları olmak üzere tüm kripto para reklamlarını yasaklamıştı. Bu durumun ardından bazı teknoloji devleri de kripto paralara yasaklar uygulamaya başlamıştı.

Yasakların ardından Bitcoin o dönemde olumsuz etkilenmiş ve fiyatında düşüşler gözlenmişti. Zira Google dünyadaki en büyük reklam devi konumunda hizmet veriyor.

Bir süredir resmi bir açıklama gelmese de kripto para reklamlarını Google üzerinde görmek mümkündü. Fakat gelen resmi açıklama üzerine Google kripto para reklam yasaklarını resmen kaldırdığını açıkladı.

Yasakların ilk olarak ABD ve Japonya’da yayınlanmasına izin verecek olan Google, daha önceki yasaklamayı Bitcoin’in ani yükselişinden doğacak olan sahtekarlıkların önüne geçmek için yapmıştı.

Yasakların cüzdanlar, yatırım tavsiyeleri ve ICO’lar için hala devam edeceğini bilmekte fayda var. Birçok uzman Google tarafından alınan bu kararın Bitcoin, Ethereum, XRP gibi büyük kripto paralar için olumlu olduğunu ve ilerleyen dönemlerde bu durumun fiyata yansıyabileceğini ifae etti.

Ancak bu haber şu an için Bitcoin fiyatında olumlu bir etki yaşatmadı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları