NFT

Google Trends, Kripto Para Sektörünün Bu Alanı İçin Alarm Verdi: İlgi, Yüzde 70 Düştü!

Google Trends verilerine göre küresel çapta NFT'lere yönelik ilgi, bir anda %70 düşüş yaşadı ve sektör sallantıda!

Kripto para sektörü, 2022’nin başlangıcı ile beraber duraklama dönemine girmiş gibi gözüküyor.

Kripto para sektörünün genelinde gözüken sert fiyat düşüşleri tabii ki yükseliş zamanında ilginin arttığı ürünlerin de zarar görmesine yol açtı. Bunlardan birisi de NFT’ler oldu.

Google Trends, NFT Alarmı Verdi

Google Trends verilerine göre, NFT’lere olan küresel ilgi %70’e yakın düşüş yaşadı.

Google Trends üzerindeki ilgi, 0 ila 100 arasında gösterilmekte ve değer hangisine daha yakınsa bunun daha olası olduğu vurgulanmakta.

NFT ifadesinin aranma oranı Mayıs ayının son günlerinde 26 seviyesine kadar geriledi. Bu da Ocak 2022’de görülen 100 seviyesine kıyasla yaklaşık olarak %74 düşüş anlamına gelmekte.

Ocak 2022’de böylesine yüksek bir aranma hacmi görülmesi ise tesadüf değil.

Ocak 2022’de önde gelen NFT platformlarının aylık hacimleri tüm zamanların rekorunu kırdı ve 16,54 milyar dolara ulaştı.

Mayıs ayında şimdiye kadar elde edilen toplam hacim ise 4 milyar dolar seviyesinde.

Bu da genel olarak %75’lik bir hacim düşüşü anlamına gelmekte. Hem aranmaların hem de ticari hacmin aynı oranda düşüş yaşaması ise piyasanın düşüşüyle beraber NFT’ye olan ilginin azaldığını gösteriyor.

Ocak ayına damga vuran NFT koleksiyonlarının ise Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve Mutant Ape Yacht Club (MAYC) olduğu söylenebilir.

Bunun temel sebebi ise NFT ekibinin kendi tokenlerini piyasaya sürüp bunu airdrop olarak dağıtması olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Mucit

Criptoya ilk girenlerdenim abuk subuk coin token alıp ayıda yok oluşlarını izledim hep para kazanmadım… aksine çok fazla kaybettiğim zamanlarda oldu ancak bu nft işine hiç girmedim gireceğimi de zannetmiyorum.Ben yapar satarsam eyvallah en fazla yapacağım budur ötesi de yok.Hani steam de bile trade yapan biriyim.Oradan da nft tarzları alıp satarım ama şöyle.Fiyat 1000 tl dir ben 200 liraya alım atarım.Bir gün uyandığımda alım yapmışsa hemen satımı 999 tl ye koyarım.Benim abuk subuk giftlere pixelere baktığım değer bu.Umarım bu saçma şey çökerken altında çok fazla Türk kalmaz 😞 Çünkü gerçekten görüntü olarak kalitesiz şeylere bu kadar çok para niye? Meta düşünüyorsak meta bu kadar kalitesiz mi olacak? Bacaksız karakterler pixel photo yav benim orda işim olmaz zaten böyle ise🤣şuan en kötü onlıne oyun bile daha iyi be yemişim gözlüğü…benim bildiğim teknoloji ileri götürmeli ama bu olay bizi marıonun gerisine götürüyor…Yemin ediyorum inceliyorum eskiden kaset li oyunlar oynardık atari de vallahi billahi o kaset oyunlarından bile daha kötü oyunları.Nftler ise bildiğin pixel amk bu nasıl iş…adam şahin sever bişi demem ama herhalde ferari parası da vermez verirse o sıkıntılıdır bence.Alım satım tavsiyesi değildir zaten bu saçma şey için yorum yapmak bile garip.


Başa dön tuşu