HaberlerKripto Para

Google’ın Açtığı Son İş İlanı Kripto Para Dünyasını Heyecanlandırdı!

İnternet devi Google'ın LinkedIn üzerinden paylaştığı son iş ilanı ilei birlikte kripto para dünyasında heyecan yaşandı.

Google’ın açtığı yeni bir iş ilanı, internet devi şirketin bu yıl Web3 teknolojisine ve kripto para sektörüne giriş yapmak istediğini doğrular nitelikte olabilir.

Google kısa bir süre önce ilgili LinkedIn platformunda Web3 pazarlama alanıyla yeni bir iş ilanı oluşturdu.

“Ürün Pazarlama Başkanı, Global Web3” başlığı ile açılan pozisyon, şirketin Web3 girişiminin pazarlamasından sorumlu olacak ve ayrıca Google Cloud’un “Web3 için yıllık planında da” kritik bir rol oynayacak.

Aranan pozisyonun özellikleri, şirketi bu yıl Web3 girişimi ile ilgili büyük planları olduğu şeklinde yorumlandı.

Bu iş ilanı, Google Cloud başkan yardımcısı Amit Zavery’nin şirketin Web3 ve kripto para teknolojilerini desteklemek için bir ekip kurduğunu söylemesinin ardından geldi.

Google Web3 ve Kripto Para Alanında Büyük Girişimler Mi Planlıyor?

Verilerin büyük şirketlerin elinde tutulduğu bir dünyada Web3, kullanıcıların merkeziyetsizlik sayesinde kendi verileri üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmasını amaçlıyor.

Google Cloud’un oluşturacağı ekibin eski Citigroup yöneticisi James Tromans tarafından yönetileceği bildirildi.

CNBC tarafından aktarılan bilgilere göre şirketin başkan yardımcısı Amit Zavery, çalışanlarına şu maili gönderdi:

“Dünya halen Web3 teknolojisini benimsemek için erken aşamada olsa da bu piyasa halihazırda büyük bir potansiyel gösteriyor ve birçok müşteri bizim Web3 ve kripto para teknolojileri ile ilgili desteğimizi artırmamızı istiyor.”

Google’ın kripto, Blockchain ve Web3 teknolojisine giriş yapması durumunda bu büyüyen piyasada bir devrim yaşanabilir. Dahası, şirketin bu alandaki adımları diğer işletme ve firmaların da kripto ve Web3 piyasasına yönelesini sağlayabilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu