blank
Borsa

Gözaltına Alınan VeBitcoin CEO’sunun Aylık Geliri Dudak Uçuklatıyor!

VeBitcoin kripto para borsasının CEO'su İlker Baş, aylık gelirini açıkladı.

Thodex kripto para borsasının kullanıcıları mağdur etmesi ve CEO Faruk Fatih Özer’in yurtdışına kaçması sonrasında VeBitcoin kripto para borsası da tepki çeken bir adım attı. VeBitcoin, bir süredir kullanıcıların para çekme taleplerine cevap veremiyordu ve sonunda bütün işlemleri durdurdu. Bu olay sonrasında ise MASAK tarafından borsa hesaplarına el konulurken borsa CEO’su İlker Baş da gözaltına alındı.

VeBitcoin CEO’sunun Aylık Geliri Ne Kadar?

Baş, gözaltında verdiği ifadesinde ise aylık gelirini açıkladı. VeBitcoin A.Ş CEO’su İlker Baş, aylık gelirinin 1 milyon 500 bin lira civarında olduğunu vurgulayarak asında birçok yatırımcının şaşırmasını sağlamış olabilir. Şirketi hakkında da detayları paylaşan Baş, konu hakkında şunları vurguladı:

Site faaliyet alanı ve işleyişi bu şekilde devam ediyor. Aylık gelirimden 15 bin lirayı aile ihtiyaçlarım için, kalanının yine şirket için kullanmaktaydım. Söz konusu şirketimin haricinde başka herhangi bir gelir kaynağım bulunmamaktadır. Şirketimde 90 binin üzerinde kayıtlı kullanıcı bulunuyor. Şirketin işlem hacmi aylık ortalama 600 milyon ile 800 milyon lira arasında değişmekte olup bunun binde 2’sini komisyon olarak alıyorum. Eşimin herhangi bir geliri bulunmuyor.

Daha önce 200 milyon dolarlık kripto paranın çalındığını belirten Baş, borsasının tam olarak bu sebepten sorun yaşadığını da vurguladı. Thodex olayı sonrası herkesin kripto paralarını çekmek istediğini belirten Baş, bu sebeple borsanın faaliyetlerini sonlandırma kararı aldığını da vurguladı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu