Bitcoin

Gözler Bitcoin’de (BTC): ABD’de 1.9 Trilyon Dolarlık Teşvik Paketi Onaylandı

Uzun zamandır konuşulan yeni teşvik paketi senato tarafından onaylandı. Peki BTC'nin tepkisi ne olacak?

Uzun zamandır gündemi meşgul eden ABD Başkanı Joe Biden’ın 1.9 trilyon dolarlık korona virüs teşvik paketi bugün senato tarafından onaylandı. Merakla beklenen ve özellikle Bitcoin gibi arzı kısıtlı ürünleri doğrudan ilgilendiren teşvik paketi, her ne kadar senato tarafından onaylansa da maddelerde bazı değişiklikler yapıldığı için Temsilciler Meclisi tarafından tasarının tekrar onaydan geçmesi gerekiyor.

Ancak gelinen noktada teşvik paketinin hayata geçirilmesi için artık hiçbir engel kalmadığı ifade ediliyor.

Arzı Kısıtlı Ürünler İçin Müjde

ABD’nin son aylarda yaptığı dolar basımları şüphesiz enflasyon krizini sıkça gündeme getirdi. Altın ve gümüş gibi arzı kısıtlı ürünlerin geçtiğimiz 1 sene içerisinde teşvik paketleri sebebiyle yükseliş yaşadığı görülürken şüphesiz bu yükselişlerde başı çekenin Bitcoin olduğu biliniyor.

Zira Mart 2020 tarihindeki çöküşten sonra yüzde 1200 oranında yükselen BTC, enflasyona karşı olarak çıkarılmış bir ürün olmasının sınavını bu süreçte başarılı bir şekilde verdi. Birçok şirket “enflasyondan korunma” kapsamında Bitcoin’e yatırım yaparken bundan sonraki dönemde de portföylerinde Bitcoin tutacaklarını açıkça beyan ettiler.

Gelinen noktada kripto para piyasası için oldukça olumlu olan teşvik paketinin, ilerleyen günlerde kripto para fiyatlarına olumlu yansıyacağı tahmin ediliyor. Ancak “herkesin düşündüğünün tersi olur” mantığına göre yükseliş olmadan önce bir düşüş olması da son derece muhtemel.

Bu sebeple yatırım yaparken mutlaka destek ve direnç noktalarına göre hareket etmeli ve “düşerken al, yükselirken sat” stratejisi uygulanmalıdır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
5 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Gürkan

Hem vizyonun yok hem terbiyen yok ağzı olan konuşuyor

Tt

He gülüm he. Hangi müneccimle beraberdin

Hakan

Özelikle etheryum dash EOS almayan çok pişman olacak ytd.

Tt

He gülüm he. Hangi müneccimle beraberdin

Ekonomist

Bos yapma


Başa dön tuşu