BitcoinHaberler

Gözü Dönmüş Hırsızlar Bitcoin İçin Cinayet İşledi!

Nijerya'da yaşanan olayda bir kişi hayatını kaybetti.

Nijerya’da yaşanan olayda bir grup saldırgan, Nijerya Halk Demokrat Partisi’nin bir üyesine ait Bitcoinleri çalma girişiminde bulundu. Söz konusu eylemde parti üyesi hayatını kaybederken katil zanlıları tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ülkedeki Lucas bölgesinde gerçekleşen saldırının 4 şüphelisinden birinin maktulun bir arkadaşı olduğu öğrenildi. Söz konusu kişinin öldürülen şahsın sahip olduğu 10 bin dolarlık Bitcoin varlığı hakkında suç çetesini bilgilendirdiği öğrenildi. Çete üyelerinden ikisinin din karşıtı bir gruba dahil olduğu, diğer suçlunun ise Viking Kardeşliği adlı bir çetenin lideri olduğu edinilen bilgiler arasında.

Soruşturma kapsamında elde edilen verilere göre suç çetesi çalmayı planladıkları 10 bin dolarlık Bitcoin yerine maktulun cüzdanında 400 dolar değerindeki Bitcoin cüzdanı olduğunu görünce kontrolden çıkarak söz konusu eylemi gerçekleştirdiklerini itiraf etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu