BitcoinHaberlerKripto Para

Grayscale CEO’su, ABD Dijital Dolarının Bitcoin’e (BTC) Yarayacağını Düşünüyor!

Ünlü CEO, dijital bir dolardan PayPal gibi şirketlerin de kazançlı çıkacağına inanıyor.

Dünyanın en büyük kripto yatırım firması Grayscale Investments’ın CEO’su Michael Sonnenshein, Amerika’nın merkez bankası tarafından dijital bir dolar çıkarmasının Bitcoin‘e (BTC) yarar sağlayacağını iddia etti.

Sonnenshein kendisiyle yakın zamanla yapılan bir röportajda sadece Bitcoin’in değil diğer kripto para birimlerinin de bundan yararlı çıkacağına inandığını belirtti.

Sonnenshein ayrıca PayPal gibi ödeme platformlarının müşterilere Bitcoin ve diğer kripto paralarla merkezi olmayan protokoller sunmak için vites değiştirmeye başladığını söyledi ve şunları belirtti:

Dijital bir doların veya federal destekli bir dijital varlığın ortaya çıkmasının yatırımcılar için bir kuyruk rüzgarı oluşturacağına inanıyoruz. PayPal ve diğerleri gibi şirketler, Bitcoin ve diğerleri gibi merkezi olmayan protokolleri iş modellerine dahil ediyor.

Sonnenshein’in bu yorumu Andrew Sorkin’in Fed destekli bir dijital doların PayPal gibi şirketleri işinden edeceğini iddia ettiği bir yoruma karşılık olarak geldi.

NSorkin’e göre bu durum müşterileri dijital dolar üzerinden PayPal kullanmaya teşvik etmeyecek. Bu da eskinin marjlarını sıfıra indirebilir. Fakat Sonnenshein bunun tam tersini savunuyor.

“Dijital Dolar Bitcoin’in De Paypal’ın Da İşine Yarayacak!”

Ünlü CEO, PayPal’ın Ekim 2020’de kullanıcılar için kripto cüzdanları piyasaya sürerek Bitcoin’in benimsenmesi için itici bir güç oluşturmasını hatırlattı. Ve dijital bir doların hem Bitcoin hem de PayPal için iyi olacağını ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu