bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriEthereumGrayscale CEO'su Açıkladı: Bitcoin ETF'i Sonrası Sıra Hangi Kripto Parada?

Grayscale CEO’su Açıkladı: Bitcoin ETF’i Sonrası Sıra Hangi Kripto Parada?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kısa süre önce beklenen adımı attı ve yıllardır onaylanmayan Bitcoin ETF’ine resmen onay verdi.

Grayscale CEO’su Michael Sonneshein, SEC’nin bundan sonra başka kripto para birimi ETF’lerine onay vermeye de daha yatkın olduğunun altını çizdi. ABD ilk kripto para ETF’ini kabul ederek aslında diğer ETF’ler için zemin hazırlamış oldu.

Grayscale CEO’sundan Yeni İpucu

SEC Başkanı Gary Gensler dün yaptığı konuşmasında ETF konusunda hala dikkatli ve titiz olduğunu gösterse de Sonneshein’e göre yeni ETF’ler kapıda bekliyor.

ABD geçtiğimiz hafta verdiği onaydan sonra önümüzdeki tarihlerde Ethereum ETF’ine de onay verebilir gibi gözüküyor.

CNBC’ye konuk olan Sonneshein, Bitcoin ETF’inin onaylanmasının aslında kripto para sektörünün doğru yolda olduğunun kanıtlanması anlamına geldiğini belirtti.

SEC’nin bundan sonra kripto para fikrine daha rahat bakacağını ifade eden ünlü CEO, Ethereum için müjdeyi verdi.

Sonnenshein’e göre Bitcoin ETF’i onaylandığı için Ethereum ETF’i çok daha kısa sürede onaylanacak.

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para biriminin sırada olması ise kimseyi şaşırtmayacak bir durum gibi gözüküyor.

Bitcoin ETF’ine ek olarak daha önce hem VanEck hem de ProShares, Ethereum ETF başvurusu yapmış ancak başvurularını geri çekmeleri talep edilmişti. Yine de bu durum ETH ETF’ine onay verilmeyeceği anlamına gelmiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları