coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerGrayscale: "Son Gelişmeyle Arjantin'de Bitcoin ve Kripto Para Adaptasyonu Devasa Boyutlara Gelebilir"

Grayscale: “Son Gelişmeyle Arjantin’de Bitcoin ve Kripto Para Adaptasyonu Devasa Boyutlara Gelebilir”

Dijital varlık yönetim şirketi Grayscale, Arjantin'deki son seçimin ardından Bitcoin'in rolünün büyüyebileceğini savunuyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

En büyük dijital varlık yönetim şirketi Grayscale tarafından paylaşılan bir analize göre, liberteryen Javier Milei’nin yakın zamanda Arjantin başkanı olarak seçilmesi, ülkenin kripto para kullanımını potansiyel olarak güçlendirebilir.

Milei’nin para politikasında reform yapma ve Arjantin Merkez Bankası’nı muhtemelen kapatma yönündeki iddialı planları, hem geleneksel finans hem de kripto para dünyasında potansiyel dalgalanma etkilerine zemin hazırladı.

İlgili Haber
Sıcak Gelişme: Arjantin'de Bitcoin Destekçisi Aday Javier Milei Seçimi Kazandı, BTC 37.000 Doları Aştı

Milei’nin Güney Amerika’nın en büyük ikinci ekonomisinin lideri olmak için verdiği başarılı mücadelenin ardından Bitcoin fiyatı bir buçuk yıldan uzun bir sürenin en yüksek seviyesine çıkarak neredeyse 38,000 dolara ulaşmıştı. Alışılmışın dışındaki politikacı Bitcoin’i “paranın asıl sahibi olan özel sektöre dönüşü” olarak lanse etmişti.

Arjantin vatandaşları uzun süredir hiperenflasyonun ve yerel para biriminin ABD doları karşısında yıldan yıla %100’den fazla değer kaybetmesinin sıkıntılarını yaşıyor. Tüketici fiyatlarında %143’e ulaşan hiperenflasyon da dahil olmak üzere ülkenin parasal mücadeleleri Grayscale Research tarafından vurgulandı.

Grayscale’e göre Milei’nin başkanlığı, Arjantin ekonomisinde kripto paraların daha fazla kabul görmesi ve entegrasyonunun önünü açarak uzun süredir devam eden bu sorunlara potansiyel bir çözüm sunabilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail