BitcoinHaberler

Grayscale, Spot Bitcoin ETF’sinin Onaylanması İçin SEC’e Yeni Bir Mektup Gönderdi!

Varlık yöneticisi Grayscale, Bitcoin spot ETF'si başvurularının kabul edilmesi için SEC'e yeni bir mektup gönderdi.

Dijital varlık yöneticisi Grayscale, Bitcoin ETF’si konusunda Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) onayını almak için yeni bir çalışma başlattı.

İçinde bulunduğumuz 2022 yılında Bitcoin spot ETF’si için talepler artmaya devam ediyor. Uzmanlara göre spot BTC ETF’si önünde sonunda Wall Street borsalarında listelenecek.

“Grayscale Bitcoin ETF’si Temmuz’a Kadar Onay Alabilir”

Financial Times’ta yer alan habere göre Grayscale SEC’e yeni bir mektup gönderdi ve mektubunda başvurusunun gücünü artıracağına inanılan bazı hukuki tekniklere odaklandı.

Ünlü varlık yöneticisi şirket 40 milyar dolarlık BTC fonunu ETF’ye dönüştürmek istiyor. Grayscale’in başvurusuyla ilgili kararın Temmuz ayında verilmesi bekleniyor.

Şu anda halihazırda 3 adet kripto para temalı ETF SEC’in onayını bekliyor. Bununla birlikte Grayscale’in hamleleriyle birlikte SEC kararını zamanında vermeye zorlanabilir.

Şirket, SEC’e gönderdiği son mektubunda şöyle dedi:

“Teucrium’un vadeli işlemler kripto aracının onaylandığı düşünüldüğünde şu sonuca varıyoruz ki, Bitcoin spot ürünlerinin BTC vadeli işlemlerinden farklı bir şekilde değerlendirilmesi için herhangi bir temel bulunmuyor.”

İlgili Haber
SEC'in Son Hamlesi Spot Bitcoin ETF'ine Yeşil Işık Olarak Yorumlandı! İşte Detaylar

SEC’in Daha Fazla Bahanesi Kalmamış Olabilir

Grayscale CLO’su Craig Salm, yaptığı açıklamasında SEC’in ETF kuralları ve spot ETF regülasyonları arasındaki farklılıklara dayandırdığı kararlarının potansiyelini kaybetmeye başladığını söyledi.

SEC, spot kripto para ETF’lerini reddetmesinin en önemli nedeninin “izleme konusundaki zorluklar ve piyasadaki manipülasyon” olduğunu birkaç kez dile getirmişti.

Bununla birlikte kripto para vadeli işlemler ETF’leri ise halihazırda piyasada bulunuyor ve düzenleyiciler tarafından denetleniyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu