binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinGrayscale'in 78 Gündür Çıkış Yaşayan Bitcoin Spot ETF'sine Neden Net Giriş Yaşanmaya...

Grayscale’in 78 Gündür Çıkış Yaşayan Bitcoin Spot ETF’sine Neden Net Giriş Yaşanmaya Başladı? İşte Teoriler

Grayscale'in Bitcoin Spot ETF'si GBTC neden haftalardır süren fon çıkışı serisini sonlandırdı ve net giriş görmeye başladı?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Grayscale’in spot Bitcoin ETF’si kısa bir süre önce 78 günlük çıkış serisini kırarak iki gün üst üste net giriş kaydetti. Fonun performansındaki ani değişim, piyasa analistleri arasında tartışmalara yol açtı.

Bloomberg ETF Analisti James Seyffart, dalgalanmanın kesin nedeni hakkında emin olmasa da, birkaç olası açıklama önerdi:

Kısa vadeli taktiksel bir ticaret ya da bir tür ikili ticaret olabilir. Daha kısa zaman dilimlerinde, işlem ücretinin çok daha az önemli olduğu yerlerde yaşanmış olabilir.”

Grayscale, Ocak ayında ETF’sini piyasaya sürerek en büyük ürünü GBTC fonunu spot Bitcoin ETF’ye dönüştürdü. Lansman sırasında fon yaklaşık 30 milyar dolarlık varlığı yönetiyordu. Ancak, daha sonra milyarlarca dolarlık çıkış yaşadı. Dikkat çekici bir şekilde, Grayscale’in ürünü BlackRock ve Fidelity gibi firmalar tarafından çıkarılan rakip fonlardan daha yüksek bir ücret talep ediyor.

İlgili Haber  Son Dakika: Dev Ticaret Şirketi Susquehanna International Group, Bitcoin ETF'lerinde 1 Milyar Dolardan Fazla Varlığa Sahip Olduğunu Açıkladı

Seyffart ayrıca son girişlerin nedenleri hakkında da tahminlerde bulundu:

“Eğer piyasa yapıcılar GBTC’yi piyasa yapmanın bir parçası olarak kullanıyorsa, bu girişlere neden olabilir. GBTC’nin spot Bitcoin erişimi elde etmek için tek onaylı araç olduğu bir platformdan biri de olabilir.”

Grayscale’in fonuna yapılan son girişler “büyük tabloyu” önemli ölçüde etkilemese de Seyffart, ABD merkezli spot BTC ETF’lerine akan genel sermayenin, daha durgun bir Bitcoin piyasasının ortasında biraz azalmış gibi göründüğünü belirtti.

Bununla birlikte kısa bir süre önce yaşanan gelişmede ticaret şirketi Susquehanna International Group’un GBTC ürününden 1 milyar doların üzerinde BTC satın aldığı ortaya çıkmıştı. Bu da GBTC’ye yaşanan girişleri etkileyen bir faktör olabilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail