AvalancheCardanoHaberler

Grayscale’ın “Ethereum Alternatifleri” Fonunda Dikkat Çeken Detay: Bu Altcoinin Oranı Arttı

Kurumsal yatırımcıların kripto para sektörüne girişine aracılık eden Grayscale, Cardano yatırımlarını resmen arttırdı.

Kripto para sektörünün en büyük kurumsal yatırım odaklı platformlarından olan Grayscale, Cardano (ADA) odaklı yatırımını yine oldukça kritik bir zamanda artırdı. Grayscale’in akıllı kontrat odaklı blockchain ağlarını kapsayan yatırım fonunda Cardano’nun payı artış yaşadı.

Cardano Yatırımı Arttı!

CryptoCapitalVenture kurucusu Dan Gambardello tarafından keşfedilen bu gelişme, önemli bir veri olarak görülmekte. Grayscale Smart Contract Platform ex Ethereum Fund (GSCPxE) isimli fondaki Cardano oranı %32’lik seviyeye geldi.

İlgili Haber
Cardano (ADA) Bu Haftanın En Çok Yükselenlerinden Oldu: Yükselişin Arkasındaki Sebep Ne?

Cardano’ya yönelik bu artış, fondaki diğer varlıklara olan teması azalttı ve bunların yatırım oranları ciddi anlamda düşüş yaşadı. Şu an için fonun yeni halindeki görüntüde Solana (SOL) %21,3’lük pay ile ikinci sırada yer almakta. Fon ilk başladığında ise SOL payı %23 üzerindeydi.

Solana sonrasında %15’lik pay ile Polkadot üçüncü sırada yer almakta. Bunun devamında ise sert darbe alan Avalanche (AVAX) bulunuyor. AVAX, %18’lik paydan büyük kayıplar verdi ve %10,4’lük paya çekildi.

Grayscale CEO’su Michael Sonneshein konu hakkında yaptığı açıklamada bu fonun özellikle gelişmekte olan blockchain ağlarına yönelik olduğunu vurguladı. Bu fon içerisinde MATIC, XLM, ATOM ve ALGO da bulunmakta. Cardano, yaz döneminde büyük bir hard fork yaşayacak ve bu hard fork öncesinde yatırım payında artışa gidilmesi oldukça önemli.

Daha önceki hard fork yaklaştığında da benzer adım atan Grayscale, yine yatırımcıları şaşırtmadı ve bu kısa bir boğa dönemi sinyali olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu