CardanoHaberler

Cardano (ADA) Bu Haftanın En Çok Yükselenlerinden Oldu: Yükselişin Arkasındaki Sebep Ne?

Kripto para piyasasında yatay seyir sürerken Cardano (ADA) haftalık yükselişi ile diğerlerinden ayrıldı. Nedeni ne?

Cardano (ADA), yaklaşan Vasil Hard Fork güncellemesiyle birlikte tüccarları ve geliştiricileri cezbetmesi sayesinde bu hafta en iyi performans gösteren büyük kripto para oldu.

Son yedi günde %24 yükselen ADA, bu yazının yazıldığı anlarda 0.562 dolardan işlem görüyor. Altcoin bu hafta diğer en büyük 50 kripto paradan belirgin şekilde daha iyi performans gösterdi.

ADA fiyatındaki yükselişi gösteren haftalık fiyat zaman grafiği.

ADA’nın bu haftaki yükselişinde bir dizi faktör etkili oldu. Bunlardan en önemlisi Cardano Blockchain’inin, kullanıcıların stabilcoin USDC’yi Cardano’ya taşımasına olanak tanıyan yeni bir Ethereum köprüsü açmasıydı.

Yatırımcılar buna ek olarak, ayın en düşük seviyesi olan 0.46 doları cezbedici bir seviye olarak nitelendirdiklerinden olsa gerek, bu seviyeden itibaren yükseliş başladı.

İlgili Haber
Cardano (ADA) Yüzde 20 Yükseldi, Bitcoin Dirençte! Markette Son Durum Ne?

Balinalar da Cardano İçin Destek Oldu

Blockchain analiz firması Santiment’ten alınan veriler, altcoinin son rallisinin balina alımlarındaki artıştan kaynaklandığını gösteriyor. Cuma günü balina aktivitesinde bir artış görüldü ve birkaç saat içinde zincirde yaklaşık 160 balina cüzdanı işlem yaptı.

Bunun sonucunda ADA fiyatı sonrasında biraz düşmeden önce 0.56 dolara’a kadar yükseldi. ADA haftanın ilk günlerinde 0.67 dolar ile zirve yapmıştı.

Santiment, Cardano’daki artışı şöyle değerlendirdi:

“Fiyat düşüşü sırasında ADA’da uç bir örnek yaşandı ve balinaların coin toplamasıyla birlikte 18 saat içerisinde %28’lik bir artış kaydedildi.”

Charles Hoskinson’ın Daha Fazla Özellik Haberi Vermesi de Yükselişte Rol Oynadı

Github’dan alınan veriler Cardano’daki geliştirme aktivitesinin bu hafta başında rekor seviyeye ulaştığını gösteriyor. Bu, ADA fiyatlarında büyük bir sıçrama ile aynı zamana denk geldi.

Hoskinson ayrıca, 9 Haziran’daki Consensus konferansında açıklanacak olan blok zinciri için yeni özelliklerin de tanıtımını yaptı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu