Ana SayfaBitcoinGrayscale'in SEC'i İkna Etme Çabaları Sürüyor

Grayscale’in SEC’i İkna Etme Çabaları Sürüyor

Takip et

Dünyanın en büyük kurumsal kripto fon yöneticisi Grayscale, BTC Trust’ın spot tabanlı bir borsa fonuna dönüştürülmesi amacıyla ABD düzenleyicileri üzerinde baskı oluşturmak için bir kampanya başlattı.

Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, dün söz konusu kampanyanın duyurusunu yapmak için Twitter başındaydı:

Grayscale’in başlatmış olduğu kampanya halka açık şekilde devam ediyor. Ancak Grayscale’in tüm bu çabalarına rağmen SEC hala erteleme yoluna gidiyor.

İlgili kampanya, SEC’in spot tabanlı bir kripto fonunu fark etmesini ve onaylamasını sağlamak için ABD’li kurumsal yatırımcılardan ve finans profesyonellerinden yeterli desteği toplamayı amaçlıyor.

SEC şu an için sadece Chicago Mercantile Exchange’deki (CME) vadeli işlem sözleşmeleri tarafından desteklenen bir avuç Bitcoin fonunu onaylamış durumda.

Grayscale web sitesinde, yatırımcıları ve yöneticileri yorumlarını SEC’e nasıl sunacakları konusunda yönlendirmek için bir açılış sayfası oluşturuldu. Şu ana kadar yüzlerce başvuru yapıldı.

Öte yandan Grayscale daha önce dünyanın en büyük BTC fonunun ekim ayında bir spot ETF’ye dönüştürülmesini önermişti. SEC o ay Bitcoin vadeli ETF’lerini kabul etmişti ancak şu ana kadar yapılan tüm spot ETF’lerini reddetme yoluna gitti. Grayscale ise SEC’in bu tavrını “keyfi” olarak nitelendirdi. Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein de Amerikan yatırımcısının, Bitcoin’e hangi şekilde yatırım yapmak istediğini kendisinin belirlemesi gerektiğini söyledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları