Kripto HaberleriAltcoinGucci, Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB) ve Bu Kripto Paralar ile Ödeme...

Gucci, Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB) ve Bu Kripto Paralar ile Ödeme Kabul Etmeye Başladı!

Takip et

Vogue Business’ta yayınlanan bir habere göre dünyanın en ünlü lüks giyim markalarından Gucci, ABD’deki mağazalarında kripto para ödemesi kabul edecek.

Gucci, Kripto Para Ödemelerini Yakında Tüm Mağazalarına Genişletecek

Gucci kripto para ödemelerini, aralarında Los Angeles’taki Rodeo Drive ile New York ve Las Vegas’taki Wooster Street’in de bulunduğu büyük mağazalarında başlattı ve yakın gelecekte de Kuzey Amerika’da direkt olarak kendileri tarafından işletilen tüm mağazalara genişletme planları bulunuyor.

Kabul edilecek kripto varlıklar arasında Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Wrapped Bitcoin (WBTC), Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB) ve stablecoin çeşitleri bulunuyor.

Habere göre Gucci elde ettiği kripto gelirlerini itibari para birimlerine dönüştürecek.

Daha önce yüksek değerli eşyaları kripto kullanarak satma girişimleri, ABD vatandaşları için kara para aklama ve vergi etkileri nedeniyle çok sayıda kez başarısız olmuştu.

Tesla’nın BTC kullanarak elektrikli otomobil satma girişimi, ABD vatandaşlarının kripto paralarını bozdurmak istediklerinde karşı karşıya kalacakları vergi ve kara para aklama karşıtı evrakların genel maliyeti nedeniyle kısa bir sürenin ardından iptal olmuştu.

Kripto varlıklar ile ödemeler kısa bir süre önce Tayland’ın emlak sektörü temsilcileri tarafından da kabul edilmeye başlanmış fakat bu girişimin kara para aklama konusundaki potansiyeli hakkında endişe duyan yetkililerin açıklamalarından sonra yasaklanmıştı.

Buna ek olarak Ethereum Blockchain’indeki işlem ücretlerinin yüksek olması da bu altcoin ile ödemeler konusunda zorluklar yaşanmasına neden oluyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları