Kripto HaberleriHaberlerGucci Ethereum Tabanlı Metaverse Projesinden Arazi Satın Aldı!

Gucci Ethereum Tabanlı Metaverse Projesinden Arazi Satın Aldı!

Takip et

Facebook’un adını Meta olarak değiştirmesinden sonra dünyaca ünlü firmalar tarafından da büyük ilgi duyulan Metaverse dünyasına son olarak lüks giyim markası Gucci de katıldı.

Dünyaca ünlü İtalyan giyim markası Gucci, Metaverse’ün en popüler Ethereum tabanlı platformu The Sandbox’da sanal arazi satın aldığını duyurdu.

Gucci Teknolojiye Ayak Uyduruyor!

Geçtiğimiz yıl NFT dünyasına giriş yapan Gucci teknoloji alanında hızlı adımlar atmaya devam ediyor.

Aldığı arazinin miktarı ile ilgili herhangi bir açıklama yapmayan Gucci, ilerleyen zamanlarda oyuncuların platform içinde kullanabilecekleri sanal giyim ürünleri satışına başlayacak.

Sandbox’ın kurucu ortağı Sebastien Borget konu ile ilgili “Yeni nesil oyuncular için sanal moda, gerçek hayat modası kadar önemlidir.” dedi.

Aldığı yatırımlar ile adımdam sıkça söz ettiren The Sandbox, Warner Music, Snoop Dogg, Adidas, Atari, CryptoKitties gibi birçok marka ve isimle ortaklıkları bulunuyor.

Gerçek Hayattaki Fiyattan Daha Fazla!

Lüks giyim markası daha önce bir giyim koleksiyonu yayınlamak için çevrimiçi oyun platformu Roblox ile ortaklık kurmuştu.

Gucci’nin Roblox‘ta “Gucci Garden Experience” isimli oluşturduğu sanal alanda çantalar gerçek hayattaki fiyatından daha pahalıya satılmıştı. Zira sanal alemde bir Gucci çantasına 4 bin dolar ödenmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları