AltcoinAnaliz

Gündeme Oturan NPXS’de (Pundi X) Neler Oluyor? – NPXS Fiyatı Hangi Yolu İzleyecek?

Pundi X’in (NPXS) değişimiyle fiyatta yaşananlar ve yaşanabilecekler…

Kripto para harcamayı kredi kartı kadar kolay hâle getirmek amacıyla hayata geçirilen NPXS (Pundi X) projesi bugün twitter Türkiye gündeminde yer aldı.

5 Nisan günü Binance’de alım satımı durdurulan NPXS coinin Pundi X halinde bugün sabah yeniden işleme açılması ve ardından bu coinin hızlı bir düşüş yaşaması, NPXS’i kısa süreliğine de olsa gündem hâline getirdi.

NPXS’e Ne Oldu?

NPXS ekibi topluluk içinde yaptığı anket sonucunda NPXS’in 258 milyarlık arzını binde birine düşürme ve tokenin adını Pundi X olarak değiştirme kararı aldı. Aslında başından beri Pundi X olarak bilinen NPXS asıl ismine kavuşmuş oldu. Bu kararın ardından açıklama yapan Binance borsası da 5 Nisan günü NPXS üzerindeki işlemlerin durdurulacağını ve Türkiye saatiyle 9 Nisan sabah 7’de 1000 NPXS = 1 Pundi X şeklinde yeniden açılacağını duyurdu.

Binance Pundi X Duyurusu – Kaynak: Binance Blog

Bu işlemden önce 0.00703 dolar olan NPXS, bu sabah belirtilen saatte Binance’de 9.699 dolardan Pundi X olarak işlem görmeye başladı. Borsaya girişinin hemen ardından %40’ın üzerinde değer kaybeden Pundi X, yatırımcılarını endişelendirdi.

Arzın azalmasıyla ve borsaya girişiyle Pundi X’in büyük bir yükseliş yaşamasını bekleyen yatırımcılar, hüsrana uğradı. Bu coinin twitter gündemine oturmasının asıl nedeninin ise yapılan takas sırasında bazı yatırımcıların cüzdanlarındaki miktarların kısa süreli eksilmesinin panik havası yarattığı söyleniyor.

Pundi X Fiyatı Ne Durumda?

Binance’de bu sabah listelenen ve dolayısıyla grafiğinin yorumlama için teknik anlamda henüz yeterli olmadığı düşünülen Pundi X, yayın saati itibariyle 5.56 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Temel anlamda yapılan takas işleminin ardından fiyatının daha fazla değerleneceği düşünülen Pundi X, şimdilik bir düşüş eğilimi içerisinde bulunuyor. Kısa vadeli olarak 15 dakikalık grafikte Pundi X’i değerlendirdiğimizde uygulanan fibonacci düzeltmesine göre 5.845 – 5.892 dolar aralığının önemli bir direnç alanı olduğu görülüyor.

Bu alandan aşağı doğru hareket eden fiyatın şimdilik 5.645 dolarlık ara direnç seviyesine takıldığı söylenebilir.

Pundi X (NPXS) 15 Dakikalık Grafik – Kaynak: Tradingview

Göstergeler açısından StochRSI’ın yukarı yönlü kesişimi yükselişi işaret etse de RSI’ın 50 seviyesi altında olması alım iştahının az olduğunu gösteriyor. Fiyatın 5.645 dolar direncini geçerek üstteki direnç alanına yükselmesi ve o alanın üzerinde mum kapanışları yapması daha büyük değer artışına neden olabilir.

Son olarak fiyatın aşağı yönlü hareketinin devam etmesi durumunda ise 4.375 – 4.422 dolar aralığına doğru kademeli bir düşüş görülebilir. Bu düşüşten daha büyük yara almamak isteyen yatırımcılar, 5.33 dolar altındaki mum kapanışlarında stop olmayı tercih edebilir. Bu stopun ardından alttaki önemli destek alanına kadar yeniden kademeli alım yapılabilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu