fbpx
Bitcoin

Güney Afrika İlk Bitcoin ATM’sine Kavuşuyor

Nexo

Güney Afrika’ya kurulacak olan ilk ve tek Bitcoin ATM’si ülkede bir ilki başlatacak. Ne kadar medyada sürekli açlık ve fakirlikten kırıldıkları ve çocukların üzerinde ”bir deri, bir kemik” kaldığını görsek ve içimiz parçalansa dahi her Afrika ülkesi tam anlamı ile bu kadar fakir değil. Fakir olmalarına rağmen gıda ve su bulabilen birçok Afrika ülkesi ve bu ülkelerin bölgeleri mevcut olduğu üzere Nijerya, Nigar, Güney Afrika ve benzeri bazı Afrika ülkeleri maddi konularda kendilerini sürekli olarak güçlendiriliyor.

Bugün mevcut zenci-arap ırkının yüksek işgücüne sahip olmasına rağmen Afrika’da tam anlamı ile şartlar oluşmadığından dolayı ülkelerde bu işgücü tam anlamı ile kullanılamadığından dolayı birçok alanda fakirlik yaşanmasının asıl sebebi olarak gösteriliyor. Ancak görünen o ki Afrika ülkeleri Bitcoin ve kripto para dünyasından da geri kalmamak adına ellerini güçlendirecek çalışmalara imza atıyorlar.

En Zengin Ülkesi

Afrika kıtasının en zengin ülkesi konumunda olan Güney Afrika, kurulacak ilk Bitcoin ATM’si ile nasıl bir ülke haline gelecek tam anlamı ile bir süre sonra anlaşılabilecek.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı