BitcoinHaberler

Güney Kore Hükümeti Araştırma Başlattı

Güney Kore hükümeti yaşanan siber saldırıların ardından ülke çapında kripto para borsalarına ve siber saldırılara dair soruşturmaların başlatıldığını ilan etti. Son Bithumb saldırısının ardından Güney Kore hükümetinin harekete geçmesi ve bu saldırılar ile ilgili kripto para borsalarını daha sıkı bir şekilde denetlemesi uyarıları yapılmış, bu uyarılar kapsamında birçok kripto para sahibi ise kendilerinin güvenliğinin en üst düzeyde olması gerekirken gizlilik konusununda en önemli konu olduğunu belirtmişti.

Güney Kore yönetimi üst düzey ekipleri ile bu çalışmaları yürütecek ve siber saldırıların nasıl engellenebilecek olduğunu araştıracak. Araştırma sonucunda kripto para borsası sitelerinin güvenliği konusunda varsa açıklar bu açıkların düzeltilmesi ve bu süreye kadar en üst düzeyde önlemler alınması talep edilecek.

Hükümet Haklı

Ülkede hükümete bu tür araştırmaları yapacak olduğundan dolayı tepkiler mevcut olmasına rağmen bu tepkilerin bir kısmı yatırımcılar, bir kısmı ise kripto para borsası yöneticileri tarafından kasıtlı olarak yaptırıldığı iddia edilerek araştırmalar ve soruşturmaların engellenmesinin mümkün olmadığı yönünde kararlar mevcut. Unutulmaması gereken konu geçtiğimiz günlerde 31.5 milyon dolarlık Bithumb saldırısının etkileri hala devam ediyor ve büyük bir kayıp mevcut.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu