binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinGüney Kore Hükümeti Araştırma Başlattı

Güney Kore Hükümeti Araştırma Başlattı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Güney Kore hükümeti yaşanan siber saldırıların ardından ülke çapında kripto para borsalarına ve siber saldırılara dair soruşturmaların başlatıldığını ilan etti. Son Bithumb saldırısının ardından Güney Kore hükümetinin harekete geçmesi ve bu saldırılar ile ilgili kripto para borsalarını daha sıkı bir şekilde denetlemesi uyarıları yapılmış, bu uyarılar kapsamında birçok kripto para sahibi ise kendilerinin güvenliğinin en üst düzeyde olması gerekirken gizlilik konusununda en önemli konu olduğunu belirtmişti.

Güney Kore yönetimi üst düzey ekipleri ile bu çalışmaları yürütecek ve siber saldırıların nasıl engellenebilecek olduğunu araştıracak. Araştırma sonucunda kripto para borsası sitelerinin güvenliği konusunda varsa açıklar bu açıkların düzeltilmesi ve bu süreye kadar en üst düzeyde önlemler alınması talep edilecek.

Hükümet Haklı

Ülkede hükümete bu tür araştırmaları yapacak olduğundan dolayı tepkiler mevcut olmasına rağmen bu tepkilerin bir kısmı yatırımcılar, bir kısmı ise kripto para borsası yöneticileri tarafından kasıtlı olarak yaptırıldığı iddia edilerek araştırmalar ve soruşturmaların engellenmesinin mümkün olmadığı yönünde kararlar mevcut. Unutulmaması gereken konu geçtiğimiz günlerde 31.5 milyon dolarlık Bithumb saldırısının etkileri hala devam ediyor ve büyük bir kayıp mevcut.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail