BorsaHaberlerKripto Para

Güney Kore Kripto Para Ticaretini Kısıtlamaya Devam Ediyor!

Ülkenin önde gelen kripto para borsaları kendi çalışanlarına yaptırım uygulamaya başladı.

Bir süre önce yüksek riskli altcoinleri delist etme noktasında kripto para borsalarına yaptırım uygulamasıyla gündeme gelen Güney Kore, şimdi de kripto borsalarındaki çalışanlara yönelik yaptırımlarla gündemde.

Ülkenin önde gelen 3 kripto para borsası, hükümetin uyguladığı düzenlemelere uyma noktasında kendi çalışanlarına yönelik kısıtlamaları son derece sıkı tutuyor. Söz konusu borsalarda çalışanlara kripto para ticaretine yönelik farklı kısıtlamalar uygulanıyor.

Ülkenin En Tanınmış 3 Kripto Para Borsasının Çalışanlarına Yönelik Baskısı Artıyor

Güney Kore’nin önde gelen üç kripto para borsası Bithumb, Korbit ve Upbit söz konusu yasakları ivedilikle uygulamaya koyuldu. Buna göre çalışanlarına bir dizi yaptırım uygulamaya başlayan borsalar, hükümete bağlılıklarını sürdürüyor.

Bithumb kripto para borsası, bu aydan itibaren çalışanlarının Bithumb hesaplarını kullanarak kripto para ticareti yapmasını yasakladı. Söz konusu yasağa uyma noktasında personellerine yasağı kabul ettiklerine dair bir sözleşme de imzalatarak kullanıcı hesaplarını kapatmaları için yaptırım uygulamaya başladı.

Korbit de yine bu aydan itibaren çalışanlarına yönelik benzer yaptırımlar uygulamaya başladı.

Upbit ise zaten bir süredir, çalışanlarının Bitcoin, Ethereum ve Tether haricindeki kripto paralarla ticaret yapmalarını yasaklamıştı.

Kore Finansal Hizmetler Komisyonu tarafından hayata geçirilen söz konusu yasakların 24 Eylül’den itibaren tüm borsa çalışanları için geçerli olacağı belirtildi. Komisyon 2021’in ilk çeyreğinde işe borsa sahipleri ve yöneticileriyle başlamıştı. Buna göre söz konusu üst düzey kişilerin kendi platformlarında kripto para ticareti yapmasının önü kapanmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Engin

Kısıtlamayanı ne yapsınlar


Başa dön tuşu