binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinGüney Kore'de Bitcoin Rüzgarı Durulmuyor: Haziran Ayına İşaret Ettiler

Güney Kore’de Bitcoin Rüzgarı Durulmuyor: Haziran Ayına İşaret Ettiler

Güney Kore'de yeni seçilen hükümetin Bitcoin vaatleri için kollar sıvanmışa benziyor. Yetkililer harekete geçti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Güney Kore’nin Kore Demokratik Partisi, Haziran ayında Finansal Hizmetler Komisyonu’ndan Bitcoin spot ETF’ler hakkında yetkili bir yorum talep etmeyi planladığını doğruladı. Bu hamle, partinin genel seçim vaatlerini yerine getirme çabalarının bir parçası.

Demokrat Parti’nin politika komitesinden bir yetkili, yaptığı bir telefon görüşmesi sırasında planları açıkladı. Yetkili, “Haziran ayında 22. Ulusal Meclis açıldıktan sonra, mali otoritelerden Bitcoin spot ETF’nin yetkili bir yorumunu tekrar talep etmeyi planlıyoruz” dedi.

Demokrat Parti daha önce Bitcoin gibi sanal varlıkları dayanak varlık olarak kullanan spot ETF’lerin ihraç edilmesine, listelenmesine ve ticaretine izin vereceğini açıklamıştı. Bu, genel seçimlerdeki önemli bir vaatti.

İlgili Haber  Son Dakika: Dev Ticaret Şirketi Susquehanna International Group, Bitcoin ETF'lerinde 1 Milyar Dolardan Fazla Varlığa Sahip Olduğunu Açıkladı

Ancak, bugüne kadar, Güney Koreli yerel finans otoriteleri Bitcoin spot ETF’lerinin ihraç edilmesine ve ticaretine izin vermedi. Sanal varlıkların Sermaye Piyasası Kanunu kapsamında ETF’lerin dayanak varlıklarına dahil edilmediği göz önüne alındığında, BTC spot ETF’lerinin finansal yatırım ürünleri olmadığına dair bir yorum yayınladılar.

Ancak Amerika Birleşik Devletleri’nin Ocak ayında bir Bitcoin spot ETF’sinin piyasaya sürülmesini onaylaması ve geçen ay Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum spot ETF’lerinin ticaretinin başlamasıyla durum değişebilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail