binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerGüney Kore'den Şaşırtan NFT Kararı! Mali Düzeyleyici Kurum NFT'leri Statüsünü Değiştirdi!

Güney Kore’den Şaşırtan NFT Kararı! Mali Düzeyleyici Kurum NFT’leri Statüsünü Değiştirdi!

Güney Kore'nin mali düzenleyicisi olan Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), NFT'ler hakkında yeni yönergeler yayınladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Güney Kore’nin en üst düzey mali düzenleyicisi olan Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), değiştirilemeyen tokenler (NFT’ler) hakkında yeni yönergeler yayınlayarak bu tokenlere yönelik uygulamaya açıklık getirdi.

Güney Kore, Yeni Yönergeler Kapsamında Bazı NFT’leri Düzenli Kripto Olarak Değerlendirecek

Yonhap haber ajansına göre, FSC artık belirli koşullar altında belirli NFT’leri normal kripto para birimleri olarak düzenleyecek.

Kılavuz, NFT’lerin benzersiz ayırt edici niteliklerini kaybetmeleri ve seri üretim, adil takas edilebilirlik, parçalanma veya mal ve hizmet ödemeleri için kullanım gibi özellikler sergilemeleri halinde kripto para birimleri olarak sınıflandırılacağını belirtiyor.

Buna karşılık, devredilemeyen ve işlem kanıtı tokenleri veya konser biletleri gibi asgari ekonomik değere sahip NFT’ler normal NFT’ler olarak sınıflandırılmaya devam edecek.

İlgili Haber  Büyük Yatırım Şirketi, Dip Yapan Altcoine Yüklü Girdi: İlk Kez Satın Alıyor

Bir FSC sözcüsü, yaklaşık bir milyon NFT’nin ihraç edildiği koleksiyonların alınıp satılabileceğini ve kripto para birimlerine benzer ödeme önlemleri olarak kullanılabileceğini belirtti.

Bununla birlikte FSC, NFT’lerin sınıflandırılmasının duruma göre belirleneceğini ve yorumlama için tek bir standart olmadığını vurguladı.

Buna ek olarak, yeni kural kitabı, bir NFT’nin Güney Kore Sermaye Piyasası Kanunu’nda belirtilen kriterleri karşılaması halinde finansal bir menkul kıymet olarak sınıflandırılabileceğini öne sürüyor.

Kılavuz ilkeler, Güney Kore’nin ilk kripto odaklı düzenleyici çerçevesi olan ve 19 Temmuz’da tam olarak yürürlüğe girecek olan Sanal Varlık Kullanıcı Koruma Yasası’nın uygulanmasından önce geliyor.

Bu yasa, kripto yatırımları için açıklanmamış bilgilerin kullanımı, piyasa fiyatı manipülasyonu ve hileli işlemler de dahil olmak üzere yasadışı piyasa faaliyetlerini ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail