Kripto HaberleriAltcoinGüvenlik Şirketi Açıkladı: "Dikkat, Bu İki Altcoin Dolandırıcılık Projesidir!"

Güvenlik Şirketi Açıkladı: “Dikkat, Bu İki Altcoin Dolandırıcılık Projesidir!”

Takip et

Blockchain güvenlik şirketi PeckShield, iki büyük kripto para protokolü Freedom Protocol ve Raccoon Network’ün ve altcoinlerinin dolandırıcılık olduğunu belirten bir uyarı yayınladı. Dahası, dolandırıcıların yaklaşık 20 milyon $BUSD’yi başka bir adrese transfer ettiklerini ortaya koydu.

Freedom Protocol, sabit bir şekilde en yüksek yıllık getiri (APY) sağladığını iddia ediyor. Dolandırıcı olduğu iddia edilen protokol, %183.395 gibi uçuk ve gerçek olamayacak getiriler sunuyormuş gibi görünüyor.

Raccoon Network ise verilerinden para kazanan bir Metaverse şirketi olarak gözüküyor. Ancak, PeckShield bu iki şirketin de dolandırıcılık olduğunu öne sürdü.

Altcoinler İçin Veriler Ne Gösteriyor?

PeckShield, Raccoon Network ve Freedom Protocol’e ait olduğunu iddia ettiği iki adres paylaştı. BNB Chain üzerindeki Blockchain verilerini takip eden BscScan platformu da bu iki adresi Raccoon ve Freedom olarak kaydetmiş.

PeckShield, her iki adresin de yaklaşık 20 milyon BUSD’yi başka bir adrese taşıdığını ortaya koydu. Para yatırma işleminin yapıldığı adres 20 milyon BUSD’nin üzerinde varlığa sahip görünüyor. Hesabın toplam değeri ise 21 milyon USD’ye yakın.

Hem Raccoon Network hem de Freedom Protocol iddialar hakkında henüz yorum yapmadı.

İlgili Haber
Bitcoin ve Altcoin Yatırımcıları, Dolandırıcıların Hedefi Olmaya Devam Ediyor!

Kripto Para Dolandırıcılıklarına Karşı Korunma

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried CNN’e verdiği bir röportajda, azımsanmayacak sayıda kripto ürününün içlerinin boş olduğunu ve bir saadet zincirine benzediğini açıkladı. CEO’ya göre bu tür ürünlerin sahip olduğu değer yalnızca insanların bunlara para yatırmasına bağlıdır.

Sam Bankman-Fried ayrıca FTX ve Binance gibi borsaların bu tür ürünleri tanımlamak ve listelerinden çıkarmakla sorumlu olduğunu da söylemişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları