Haberler

Hacettepe Üniversitesi’nde kripto para ve Blockchain dersi verilecek

Nexo

Hacettepe Üniversitesi, Türkiye’de bir ilke imza atarak yeni bir çalışma başlattı. Yapılan açıklamada Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde görevli Doç. Dr. Adnan Özsoy tarafından Blockchain adı altında kripto paralara dair ve Blockchain teknolojisine dair bir takım bilgilerin verilecek olduğu açıklandı. Üniversite, verilecek olan bu ders sayesinde öğrencilere kripto paralar hakkında bilgi ve Blockchain teknolojisi hakkında bir takım bilgiler verilecek olduğunu ve bu sayede öğrencilerin bilgi sahibi olacak olduğunu açıkladı.

Blockchain konusu çok merak ediliyor

Üniversite öğrencileri kripto paralar ve Blockchain teknolojisini son derece merak ediyor ve bunu bilmek için bir takım araştırmalar yapsalar bile okullarda verilecek olan eğitimler büyük önem taşıyor. Yatırımcıların bu konuda bilgi vermesi çok daha olumlu olmasına rağmen bir eğitmen tarafından verilecek olan bilgininde sıradan bir bilgiye oranla çok daha fazla değerli olabileceği, sadece söz konusu bilgilerin çok detayına inebilmek için mutlaka piyasada aktif olan bir kişi olması gerektiği belirtiliyor.

Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde görevli Doç. Dr. Adnan Özsoy, gelecek günlerde derslere başlayacak.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı