Ana SayfaAltcoinHack Olayında 100 Milyon Dolar Kaybeden Harmony Protocol, Hacker'a Teklif Sundu!

Hack Olayında 100 Milyon Dolar Kaybeden Harmony Protocol, Hacker’a Teklif Sundu!

Takip et

Proof of Stake sistemine dayalı bir Blockchain olan Harmony Protocol, Perşembe günü Ethereum bağlantılı Horizon köprüsünün hacklenmesiyle çalınan 100 milyon dolarlık kriptonun iadesi ve hacklemenin nasıl gerçekleştiğine dair bilgi için bugün 1 milyon dolarlık bir ödül teklifi önerdi.

Şirket, fonların iade edilmesi halinde “hiçbir cezai suçlama yapılmayacağını” da ekledi.

İlgili Haber
Popüler Kripto Para Projesinin Köprüsünde Büyük Açık: Milyonlarca Dolarlık Saldırı Yapıldı!

Harmony Protocol Kurucusu Hack Olayıyla İlgili Açıklama Yaptı

Harmony Protocol’ün kurucusu ve CEO’su Stephen Tse de “akıllı sözleşme kodunun ihlal edildiğine dair bir kanıt olmadığını” açıkladı:

“Horizon platformunda herhangi bir güvenlik açığı olduğuna dair bir kanıt bulunamadı. Harmony Blockchain’i konsensüs katmanımız güvende kalmaya devam ediyor.”

Harmony ekibi soruşturmasını sürdürürken, Cuma günü güvenlik uzmanları hack olayına ilişkin bazı görüşler sunmuştu.

Polygon’un baş bilgi güvenliği sorumlusu Mudit Gupta’ya göre hacker, iki farklı özel adresi ihlal ederek Harmony köprüsünün dağıtımında kullanılan çok imzalı bir cüzdanın kontrolünü ele geçirdi.

Tse bugün yaptığı açıklamada, “ekibinin, Horizon köprüsünde ihlale yol açan özel anahtarların güvenliğinin tehlikeye atıldığına dair kanıt bulduğunu” söyledi.

Soruşturma devam ederken Harmony’nin “operasyonlarını ve altyapı güvenliğini daha da güçlendirmek için adımlar atmaya devam edeceğini” de sözlerine ekledi.

Son zamanlarda DeFi dünyasında artan hack olayları nedeniyle özellikle ABD’de bu alan hakkında regülasyon çağrılarında artış yaşanmıştı.

Ronin köprüsünün hacklenmesi sırasında 625 milyon dolarlık kayıp ile kripto para dünyasında bu alanda yeni bir rekor kırılmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
BAKİ

Hack mahana çalınan bizim para zarar eden biziz kedileri çalar hack ütüne atar terra luna gördük borsalarda HIRSIZI destekler başını BİNANCE çeker

Last edited 1 ay önce by BAKİ

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları