HaberlerMonero

Hack Saldırılarının Ardı Arkası Kesilmiyor: Fidye Olarak Monero (XMR) İstediler

Hacklenen son şirket Arjantin'in telekomünikasyon devi Telecom oldu.

Sık sık gündeme gelen hack haberlerine bir yenisi daha eklendi. En son haber Arjantin telekomünikasyon devi Telecom’dan geldi.

Kripto para dünyasında sıkça duymaya alıştığımız hackerlık ve dolandırıcılık haberlerinin ardı arkası kesilmiyor maalesef. Twitter olayının etkileri hala sürerken bir haber de Arjantin’in en büyük telekomünikasyon şirketinden geldi. Şriketin hacklendiği haberi özellikle Arjantin gündeminde soğuk duş etkisi yaşattı.

Şirketten talep ettikleri 7.5 milyon dolarlık fidye ödemesinin Monero ile yapılmasını isteyen bilgisayar korsanları, şirketin, talep ettikleri meblağı ödememesi halinde fidyeyi 2 katına çıkarmakla tehdit etti.

Alex Krüger’ın kişisel Twitter hesabından duyurduğu olay, güvenlik açığı tartışmalarını da yeniden gündeme taşıdı.

İki gün önce gerçekleşen saldırının şirket müşterilerine ve şirketin sağlamış olduğu hizmete herhangi bir etkisi bulunmadığı ancak şirketin bazı kilit noktalarına sızıldığı dedikoduları ortalarda dolaşırken şirketin resmi blog sayfasından da teyit edilen hack saldırısında fidye olarak özellikle Monero’nun tercih edilmesi ise doğrudan gizlilik coinleri ile ilişkilendirilebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu