Kripto HaberleriAltcoinHack Saldırısında Milyonlarca Dolar Kaybeden Kripto Para Platformu, Fonlarını Geri Almayı Başardı

Hack Saldırısında Milyonlarca Dolar Kaybeden Kripto Para Platformu, Fonlarını Geri Almayı Başardı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Pazar günü V1 ve V2 ürünlerinin saldırıya uğradığını açıklayan Defrost Finance, daha büyük olan V1 saldırısındaki hackerın fonları iade ettiğini söyledi.

Hack Saldırısına Uğrayan Defrost Finance, Çalınan Varlıkları Geri Aldı

Saldırıya uğrayan merkeziyetsiz finans protokolünün web sitesinde şu bilgiler yer aldı:

“Saldırıdan önce kimin neye sahip olduğunu bulmak ve bunları gerçek sahiplerine iade etmek için yakında zincir üzerindeki verileri taramaya başlayacağız. Farklı kullanıcıların farklı oranlarda varlıkları ve borçları olduğundan, bu süreç biraz zaman alabilir.”

Proje geliştiricileri yaptıkları kısa bir post-mortem analizde, hackerların ayrıca v1 protokolüne flash kredi istismarından çok daha büyük bir saldırı için yönetici anahtarını çalmayı başardıklarını söyledi. Defrost, “varlıkların büyük kısmı karşılığında fonların %20’sini (pazarlık edilebilir) verme konusunda pazarlık yapmayı teklif etmiş ve hackerları en kısa sürede kendileriyle iletişime geçmeye çağırmıştı.”

Sosyal medya kanallarında Ethereum cüzdan adreslerini paylaşan platformun bu adreslerine 3 milyon dolarlık kripto para girişi oldu.

26 Aralık’ta blok zinciri güvenlik firması CertiK, Avalanche blok zincirinde merkeziyetsiz bir kaldıraç ticareti platformu olan ve yakın zamanda bir saldırıya uğrayan Defrost Finance’in bir dolandırıcılık olduğunu iddia eden bir uyarı yayınlamıştı.

Defrost’un denetçisi Certik, ekibin KYC sürecinden geçmediğini ve ekip üyeleriyle iletişime geçemediğini söyleyerek ekibi “Exit Scam” (ekibin aniden ortadan kaybolması) yapmakla suçladı. Bu, Certik’in KYC olmadan denetim sertifikaları sağladığı anlamına geliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları