BitcoinHaberler

Hacker Saldırılarından Yaka Silken Bitcoin, ATM Soygununa Da Maruz Kaldı!

İki soyguncu gündüz gözüyle Bitcoin ATM'sini soydu.

Gün geçtikçe daha çok tanınan ve kullanım alanı artan Bitcoin’in kullanıcılar açısından daha kolay erişimli olmasını sağlamak adına birçok ülkede hizmete giren Bitcoin ATM‘leri hırsızların yeni gözdesi haline geldi.

Aşağıdaki linkten ulaşacağınız videoda Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleşen olayda iki hırsızın Philadephia’da yaptıkları soygunu izleyebilirsiniz.

Gerçekleşen soygunda ATM cihazını açarak içindeki nakit para kasasını alan soyguncular olay yerinden hızla uzaklaşıyorlar. Çalınan ATM kasasında toplamda kaç dolarlık para olduğu henüz bilinmiyor. YouTube’da yayınlanan söz konusu soygun videosu bizzat Philadelphia polis departmanı tarafından yayınlandı ve polis ekipleri halkın konu ile ilgili yapacağı her ihbarı ve bilgilendirmeyi değerlendireceklerini belirtti.

Bitcoin ATM’leri konusunda düşünceler farklı farklı. BTC ATM’lerinin KYC şartlarını yeterince yerine getiremediklerini düşünenler de var, kripto paraları normalize ettiğini düşünenler de var.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu