Borsa

Hacklenen Kripto Para Borsası Ödeme Planına Hız Verdi: İşte İkinci Adım

Cryptopia, ikinci aşamaya geçti.

Bir zamanların en popüler kripto para borsalarından olan Yeni Zelanda merkezli Cryptopia, büyük bir saldırıya uğramış ve kepenk indirmek zorunda kalmıştı.

Kripto para borsası Mayıs 2019’de hacklendikten sonra kullanıcılara geri ödeme yapılacağını belirtti ve şimdi de ödemenin ikinci aşamasına geçiliyor.

Likidasyon sürecinin ikinci aşamasında ise kullanıcıların iade taleplerini oluşturması beklenmekte ve kullanıcıların kimlikleri tespit edilip karşılaştırılacak.

Cryptopia’da Süreç İlerliyor

Cryptopia kripto para borsası tarafından konu hakkında bugün bir açıklama yayınlandı ve ikinci aşamada bu talepleri yapanların kimliklerinin doğrulanıp borsada gerçekten de mağdur edildikleri kesinleştirilecek.

Hesap sahiplerinin önümüzdeki tarihlerde taleplerini oluşturacakları platforma girmeleri beklenecek.

Hesap sahiplerine söz konusu platformlara girmeleri için bir davetiye epostası atılacak ve bunun devamında süreç ilerleyecek.

Haziran 2021 itibarıyla 55.000’den fazla kullanıcının borsadan talepte bulunduğu ve fonların geri iadesini istediği belirtiliyor. Bu aslında borsanın likidasyon sürecinin ilk adımıydı.

Cryptopia kripto para borsasının küresel çapta Türkiye de dahil 900.000’den fazla kullanıcısı olduğu biliniyor ve yatırımcılar mahkemeye giderek kripto paraların aslında mülk statüsünde görülmesini talep etmiş ve borsayı dava etmişti.

Geri ödeme tarihi hala kesinleşmese de şu an söz konusu davayı açanların büyük bir zafere doğru ilerlediği görülmekte. Buna ek olarak Cryptopia borsası büyük hacklenmeden sonra eski bir çalışanı tarafından saldırıya uğrayıp 250.000 dolar kaybedince olay daha da kötü bir hal almıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu