Kripto HaberleriAltcoinHacklenen NEM Koinlerin İzi Bulundu

Hacklenen NEM Koinlerin İzi Bulundu

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Hacklenen NEM Koinlerin İzi Bulundu

Japonya’nın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coincheck, Ocak ayında kripto para tarihinin en büyük hack saldırısına maruz kalarak 534 milyon dolar değerinde NEM koini çaldırmıştı. Daha sonra şirket yetkilileri kullanıcıların mağdur olmaması için kaybı olanlara paralarının geri iade edileceği açıklamıştı.

1 Mart tarihli basın bildirisinde Blockchain Intelligence Group (BIG)’in yaptığı açıklamada çalınan NEM koinlerin bir kısmının araştırmacılar tarafından tespit edildiği ifade edildi. Ayrıca Japonya Komünist Partisi Komitesi, hacklenen 24 milyon NEM koinin yine Japon kripto borsası olan Zaif’de olduğunu raporladı. Zaif yetkililerinden henüz konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı.

Yeni Geliştirilen Sistem İle Takip Mümkün

NEM geliştirme ekibinin yeni yazdığı etiketleme sistemiyle beraber çalınan koinler takip edilebiliyor. Böylece etiketlenmiş değere sahip koinler, sahibinin hacker olduğunu açığa çıkarıyor ve bu kişiler elindeki etiketlenmiş koinleri başka kripto paralara çeviremiyorlar.

Ancak BIG’in iddiasına göre hackerler çaldıkları NEM koinleri Vancouver borsasından Japonya’ya aktarıyor. Hatta hacklerle ait olduğu tespit edilen 11 cüzdandan 6’sının koinleri Japonya’ya aktardığı tespit edilmiş durumda. Fakat bu koinlerin ne miktarda ve hangi borsaya aktarıldığı henüz açıklanmadı.

BIG’in yöneticisi ve kurucsu Shone Anstey’in Bloomberg’e yaptığı açıklama şu şekilde:

‘’Araştırmacılarımız yüklü miktarda işlemler yapan hesaplar tespit edip takibe aldı. Kapı kapanmadan gönderebildikleri kadar göndermeye çalışıyorlar. Henüz gönderemedikleri miktar çok fazla.’’

 

 

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları