binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizHaftalık Opsiyon Verileri Açıklandı! Bitcoin Artık Sinyal Verirken, Boğalar Bu Tarihe Kadar...

Haftalık Opsiyon Verileri Açıklandı! Bitcoin Artık Sinyal Verirken, Boğalar Bu Tarihe Kadar Yeni ATH Bekliyor!

Greeks.live’ın verilerine göre 16 Şubat'ta 21.000 Bitcoin ve 200.000 Ethereum opsiyonunun süresi dolacak.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin her gün yeni bir yüksek seviyeye ulaşırken gözler bugün vadesi dolacak olan Bitcoin ve Ethereum opsiyonlarına çevrildi.

Singapur merkezli kripto opsiyon veri platformu Greeks.live’ın haberine göre 16 Şubat’ta 21.000 BTC ve 200.000 ETH opsiyonunun süresi dolacak.

Buna göre, BTC opsiyonlarının Put/Call (alım satım) Oranı 0,9 iken, maksimum zarar noktası 46.000 dolar ve kavramsal değeri 1,1 milyar dolar.

Ethereum’a baktığımızda ETH opsiyonları 0.62 Put/Call Oranına, 2,400 dolar maksimum zarar noktasına ve 570 milyon dolar kavramsal değere sahip bulunuyor.

Kripto piyasasının bu hafta oldukça hareketli olduğunu belirten Greeks.live, yatırımcıların Bitcoin’in yeni ATH’ye ulaşacağını beklediğini söyledi:

“Kripto piyasası bu hafta oldukça hareketli, Bitcoin 52.000 doları aştı ve tüm önemli IV’ler net bir yükseliş eğilimi gösterdi.

Bununla birlikte, Çin Yeni Yılı tatili nedeniyle, spot odaklı piyasada türev piyasası nispeten yatay durumda.Opsiyon hacmi, pozisyonlar ve blok ticaret hacmi ılımlı bir şekilde arttı. Çin Yeni Yılı sona eriyor, Çinli yatırımcılar neredeyse pazara geri dönecek.

Yatırımcılar şimdiden Bitcoin’in yarılanmadan önce tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşacağına dair bahse girmeye başladı.”

Put/call oranı, put opsiyonlarının sayısının call opsiyonlarının sayısına bölünmesiyle hesaplanır. Oranın 1’in altında olması, satımlardan daha fazla alım olduğu anlamına gelir ve bu da yükseliş eğilimini gösterir.

Oranın 1’in üzerinde olması, satım opsiyonlarının alım opsiyonlarından daha fazla olduğu anlamına gelir ve bu da düşüş eğilimini gösterir. Oranın 1’e yakın olması piyasanın dengeli ya da nötr olduğu anlamına gelir.

Bitcoin için bu oran 0,9; Ethereum için 0,62 olarak karşımıza çıkıyor. Buna göre bu oranın BTC için 1’e çok yakın olması Bitcoin’de satışların alımlardan yüksek olduğunu ve fiyatın düşüş eğiliminde olduğuna işaret ederken; ETH için yükseliş eğilimine işaret ediyor.

Ancak yine de bu oranların diğer veriler ve sinyaller ile birlikte fiyatlara nasıl etki edeceğini zaman gösterecek. Bu noktada yatırım kararlarınızı tek bir veri veya raporu baz alarak vermeyiniz.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail