binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizHaftalık Opsiyon Verileri Açıklandı! Bitcoin ve Ethereum'daki Düşüş Devam Edecek Mi? Veriler...

Haftalık Opsiyon Verileri Açıklandı! Bitcoin ve Ethereum’daki Düşüş Devam Edecek Mi? Veriler BTC ve ETH İçin Neye İşaret Ediyor?

Greeks.live’ın haberine göre 22 Mart’ta 25.000 BTC ve 250.000 ETH opsiyonunun süresi dolacak.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Lider kripto para birimi Bitcoin geçtiğimiz haftalarda 73.000 dolara ulaştıktan sonra güçlü bir satış baskısıyla karşılaştı ve yaşadığı düzeltmeyle birlikte 60.000 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Bu gerilemeden sonra BTC belirli bir aralıkta gidip gelirken, Bitcoin’deki bu düzeltme başta Ethereum olmak üzere altcoinlerde de etkili oldu. Şimdi yatırımcılar BTC ve altcoinlerdeki yükselişin gelmesini beklerken gözler bugün vadesi dolacak olan Bitcoin ve Ethereum opsiyonlarına çevrildi.

Singapur merkezli kripto opsiyon veri platformu Greeks.live’ın haberine göre 22 Mart’ta 25.000 BTC ve 250.000 ETH opsiyonunun süresi dolacak.

Buna göre, BTC opsiyonlarının Put/Call (alım satım) Oranı 0,56 iken, maksimum zarar noktası 67.000 dolar ve kavramsal değeri 1,7 milyar dolar.

Ethereum’a baktığımızda ETH opsiyonları 0,51 Put/Call Oranına, 3,500 dolar maksimum zarar noktasına ve 890 milyon dolar kavramsal değere sahip bulunuyor.

Bitcoin ve kripto para piyasasındaki durumun bu hafta değiştiğini ve satış talebinin arttığını belirten Greeks.live şunları söyledi:

“Kripto piyasası bu hafta tempo değiştirdi, geçen hafta hafta sonunun yükseliş için son pencere olduğu ve Bitcoin fiyatının 70.000 doları tutamaması halinde mevcut büyük yükselişin raydan çıkacağı söylendi ve bu hafta gerçekten de derin bir düşüş görüldü.

Bu hafta satış talebi arttı ve bunun sonucu olarak put pozisyonları düştü ve çok sayıda satım pozisyonunu bu hafta kârla kapatıldı.

Birkaç hafta sonra teslimat fiyatları bir kez daha Maxpain noktasına yaklaştı ve piyasadaki FOMO hissiyatı büyük ölçüde ortadan kalktı.”

Greeks.live piyasadaki FOMO’nun büyük ölçüde kalktığını söylese de put pozisyonlarına olan talep artışının düzeltmenin devam edeceğine yönelik spekülasyonları da artırdığı değerlendiriliyor.

Put/Call Oranı Bitcoin ve Ethereum İçin Neye İşaret Ediyor?

Put/call oranı, put opsiyonlarının sayısının call opsiyonlarının sayısına bölünmesiyle hesaplanır. Oranın 1’in altında olması, satımlardan daha fazla alım olduğu anlamına gelir ve bu da yükseliş eğilimini gösterir.

Oranın 1’in üzerinde olması, satım opsiyonlarının alım opsiyonlarından daha fazla olduğu anlamına gelir ve bu da düşüş eğilimini gösterir. Oranın 1’e yakın olması piyasanın dengeli ya da nötr olduğu anlamına gelir.

Bitcoin için bu oran 0,56; Ethereum için 0,51 olarak karşımıza çıkıyor. Buna göre bu oranlar BTC ve ETH için yükseliş eğilimine işaret etse de tek başına yükseliş yada düşüş için yeterli bir veri olmayacaktır.

Bu oranların diğer veriler ve sinyaller ile birlikte fiyatlara nasıl etki edeceğini zaman gösterecek. Bu noktada yatırım kararlarınızı tek bir veri veya raporu baz alarak vermeyiniz.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail