BitcoinEthereumHaberlerXRP

Haftaya Dogecoin ve XRP Damga Vurdu! En Çok Kazandıran Ve Kaybettiren Kripto Paralar Neler?

Haftanın kazanan ve kaybedenlerini sizin için derledik...

Kripto para yatırımcısı için karmaşık bir haftayı geride bıraktık. WallStreetBets olaylarının gölgesinde altcoinlerde çok sert yükselişler görülürken haftaya Dogecoin damgasını vurdu.

Haftanın son günü XRP kanadından gelen açıklamalar XRP’yi hareketlendirdi ve yeniden 0.50$ seviyelerine yükseltti. Bu yükselişin kalıcı olması için daha fazla olumlu haber gelmesi gerekiyor. XRP teknik analizden bağımsız olarak haber akışıyla trend yönünü belirleyen bir sürecin içerisinde girdi.

Bitcoin’e haftalık bazda bakıldığında sınırlı da olsa yatırımcısına kazandırmış görünüyor. Bitcoin’in 7 günlük değişimi %1.67 oranında bir yükselişe işaret ediyor.

Hafta içerisinde Elon Musk’ın twiter profiline “Bitcoin” yazmasının ardından çok kısa sürede 38500$ seviyelerine çıkan Bitcoin, bu kazanımını koruyamadı ve bu yükselişin başladığı seviyelere geri döndü.

Bitcoin’deki “Elon Musk Pumpı” Ethereum’un BTC paritesinde çok kan kaybetmesine neden oldu. Ethereum hafta içerisinde 1437 $ seviyelerine çıksa da o da BTC ile birlikte kazanımları geri verdi ve 1300$ seviyesine geri döndü.

Ethereum’un 7 günlük değişimine baktığımızda yatırımcısının haftayı %3 oranında kayıpla kapatmasına neden olduğunu görüyoruz.

CoinmarketCap verilerine göre ilk 100 coin arasında olup haftanın en çok kazandıranları:

CoinmarketCap verilerine göre ilk 100 coin arasında olup haftanın en çok kaybettirenleri:

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu