Kripto HaberleriAnalizHaftaya Satışla Başlayan Bitcoin ve Ethereum'da Son Durum Ne?

Haftaya Satışla Başlayan Bitcoin ve Ethereum’da Son Durum Ne?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ocak ayı boyunca neredeyse soluksuz yükselen kripto para piyasası duraklamanın ardından gelen kâr satışları nedeniyle haftaya satıcılı başladı.

An itibariyle kripto paralara özel bir olumsuz haber bulunmuyor. Uzmanlar bu nedenle düşüşü yaklaşmakta olan ABD verilerine ve teknoloji şirketlerinden oluşan Nasdaq endeksinin gerilemesine yoruyor.

Bitcoin (BTC)

Aradan geçen 5 buçuk ayın ardından Bitcoin yeniden 24.000$’a ulaştı ancak bu seviyede kalıcı olamadı.

BTC geçtiğimiz hafta 22.530$ desteğini iyice sağlamlaştırsa da hafta sonu boğaların atağının başarısız olduğunu gördük. ABD’den beklenen verileri de göz önünde bulundurursak 22.530$ desteği bir daha ziyaret edilebilir.

Ethereum (ETH)

En büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’da daha sert bir düşüş var. Boğalar ETH’ı Kasım ayında geçilemeyen 1.650$ direncine taşıdı ancak bu deneme de başarısız oldu.

Direncin kırılmamasıyla birlikte Ethereum 1.580$ seviyesine geriledi. Bir aşağıdaki ana destek seviyesi 1.425$’da bulunsa da düşüş yeşil bölgeye kadar devam etmeyebilir. 1.650$ direnci aşıldığı takdirde ise bir sonraki muhtemel engel 1.780$’da bulunuyor.

 ETH günlük olarak %3,70 değer kaybına uğradı, an itibariyle 1.585$’dan işlem görüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları