binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizHalving Öncesi Opsiyon Verileri Açıklandı: Bitcoin Ve Ethereum İçin Beklenen Yükseliş Sinyali...

Halving Öncesi Opsiyon Verileri Açıklandı: Bitcoin Ve Ethereum İçin Beklenen Yükseliş Sinyali Geldi Mi? BTC ve ETH İçin Anlamı Ne?

Greeks.live’ın haberine göre 19 Nisan'da 21.564 BTC ve 298.415 ETH opsiyonunun süresi dolacak.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Lider kripto para birimi Bitcoin ve altcoinler gece yaşanan düşüş sonrası toparlanırken gözler bugün vadesi dolacak olan Bitcoin ve Ethereum opsiyonlarına çevrildi.

Singapur merkezli kripto opsiyon veri platformu Greeks.live’ın haberine göre 19 Nisan’da 21.564 BTC ve 298.415 ETH opsiyonunun süresi dolacak.

Buna göre, BTC opsiyonlarının Put/Call (alım satım) Oranı 0,64 iken, maksimum zarar noktası 65.000 dolar ve kavramsal değeri 1,4 milyar dolar.

Ethereum’a baktığımızda ETH opsiyonları 0.42 Put/Call Oranına, 3,125 dolar maksimum zarar noktasına ve 930 milyon dolar kavramsal değere sahip bulunuyor.

Bu hafta piyasada önemli bir geri çekilme yaşandığına dikkat çeken Greeks. live,
Kripto piyasaları bu hafta önemli bir gerileme yaşadığını söyledi:

“Bitcoin ve Ethereum sırasıyla 60.000 doların ve 3.000 doların altına düşerken short pozisyonlar yılın en büyük ve en kalıcı zaferlerini elde etti.

Bununla birlikte, Cumartesi günkü Bitcoin yarılanma beklentileri artık piyasayı destekleyemedi ve ETF girişlerindeki son yavaşlama nedeniyle piyasa hissiyatı daha da bastırıldı.

Bugün sabah yaşanan ralliye rağmen dev balinaların hareketleri piyasada güven eksikliğine işaret etmeye devam ediyor ve boğaların halvingten sonra daha fazla giriş desteğine ihtiyaç duyması dikkat çekiyor.”

Bu noktada analistler opsiyon verilerine de short pozisyonların tasfiye edildiğini ve artık long pozisyonların daha fazla ilgi görüldüğünü belirterek yükseliş hissiyatının geri geldiğini savundu.

Put/Call Oranı Bitcoin ve Ethereum İçin Neye İşaret Ediyor?

Put/call oranı, put opsiyonlarının sayısının call opsiyonlarının sayısına bölünmesiyle hesaplanır. Oranın 1’in altında olması, satımlardan daha fazla alım olduğu anlamına gelir ve bu da yükseliş eğilimini gösterir.

Oranın 1’in üzerinde olması, satım opsiyonlarının alım opsiyonlarından daha fazla olduğu anlamına gelir ve bu da düşüş eğilimini gösterir. Oranın 1’e yakın olması piyasanın dengeli ya da nötr olduğu anlamına gelir.

Bitcoin için bu oran 0,64; Ethereum için 0,42 olarak karşımıza çıkıyor. Buna göre bu oranlar BTC ve ETH için yükseliş eğilimine işaret etse de tek başına yükseliş yada düşüş için yeterli bir veri olmayacaktır.

Bu oranların diğer veriler ve sinyaller ile birlikte fiyatlara nasıl etki edeceğini zaman gösterecek. Bu noktada yatırım kararlarınızı tek bir veri veya raporu baz alarak vermeyiniz.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail