binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinHalving'e Kısa Bir Süre Kala Bir Bitcoin Madencisi 14 Yıldır Dokunmadığı Bitcoin'lerini...

Halving’e Kısa Bir Süre Kala Bir Bitcoin Madencisi 14 Yıldır Dokunmadığı Bitcoin’lerini Transfer Etti!

Bir Bitcoin madencisi 14 yıldır dokunulmadan kalan yaklaşık 3,3 milyon dolara eşdeğer 50 Bitcoin'i bugün transfer etti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Yaklaşık 14 yıldır dokunulmadan kalan 3,3 milyon dolara eşdeğer 50 Bitcoin bugün erken saatlerde transfer edilerek kripto para topluluğu içinde spekülasyonlara yol açtı.

Bitcoin Madencisi 14 Yıllık Dinlenmenin Ardından 3,3 Milyon Dolarlık BTC Transferi Gerçekleştirdi

Lookonchain’deki onchain analistleri tarafından gözlemlenen işlem, blok başına madencilik ödülünün 50 BTC olduğu Nisan 2010’da çıkarılan Bitcoin’lerden kaynaklandı. Bu, yakın gelecekte daha da düşecek olan 6 BTC’nin biraz üzerindeki mevcut ödülle tam bir tezat oluşturuyor.

Toplam miktarın yaklaşık 1,1 milyon dolar değerindeki 17 BTC’si, muhtemelen bir borsa ile ilişkisini gösterecek şekilde, düzenli olarak para çıkışı yaptığı bilinen bir cüzdana aktarıldı.

Daha sonra, Bitcoin, başka bir adrese aktarılmadan önce, özellikle blok zinciri istihbarat platformu Arkham’da Coinbase olarak etiketlenen diğer cüzdanlardan gelen fonlarla birleştirildi ve bu da bir borsaya potansiyel bir depozito yatırıldığını gösteriyor.

İlgili Haber  Popüler Blockchain Platformu, Memecoin Çılgınlığı Nedeniyle Oluşan Sorunları Çözmek İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınladı!

Yaklaşık 2,2 milyon dolar değerindeki kalan 33 BTC ise daha önce herhangi bir faaliyeti olmayan yeni bir cüzdana yönlendirildi. Bu Bitcoin’lerin fiilen madencinin mülkiyetinde kaldığı ancak aynı cüzdan yapısı içinde yeni bir adrese taşındığı düşünülebilir.

Bu süreç, her işlem sırasında bir cüzdan içindeki tüm fonların hareketini zorunlu kılan ve genellikle yeni adreslerin oluşturulmasını gerektiren Bitcoin blok zincirinin protokolünün bir sonucudur.

Bu son transfer, kripto para alanında gözlemlenen eski Bitcoin hareketleri trendini takip ediyor. 23 Mart’ta, o zamanın en zengin beşinci Bitcoin adresi, 6 milyar dolar değerindeki Bitcoin’leri üç yeni adrese göndermişti.

Buna ek olarak, yaklaşık 12 yıldır hareketsiz olan bir Bitcoin cüzdanı, o sırada 35 milyon doların biraz altında bir değere sahip olan 500 BTC’lik tüm bakiyesini yeni bir adrese aktarmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail