coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinHamas'ın Bu Altcoin Ağını Kullandığı İddia Edildi, İsrail Yaptırımlara Başladı!

Hamas’ın Bu Altcoin Ağını Kullandığı İddia Edildi, İsrail Yaptırımlara Başladı!

Reuters'ın haberine göre, Tron (TRX) ağı İsrail, ABD ve diğer ülkelerde terör örgütü olarak tanımlanan gruplar için tercih edilen kripto para transfer ağı haline geldi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Reuters’ın haberine göre, Tron (TRX) ağı İsrail, ABD ve diğer ülkelerde terör örgütü olarak tanımlanan gruplar için tercih edilen kripto para transfer ağı haline geldi.

Yedi mali suç uzmanı ve blockchain araştırma uzmanıyla röportaj yapan Reuters, Tron’un Bitcoin‘i geride bıraktığını belirtti.

Bu noktada uzmanlar Tron’un büyük rakibi Bitcoin’den daha hızlı ve daha ucuz olduğunu, İsrail, ABD ve diğer ülkeler tarafından terör örgütü olarak tanımlanan gruplarla ilişkili kripto transferleri platformu olarak rakibi BTC’yi geride bıraktığını söyledi.

New York merkezli blockchain analiz firması Merkle Science’ın CEO’su Mriganka Pattnaik, terör örgütlerinin giderek Bitcoin yerine Tron’u tercih ettiğini belirterek şunları söyledi:

“Son zamanlarda BTC’den Tron’a geçiş dikkat çekici bir boyutta. Bu değişimi Tron’un daha hızlı işlem sürelerine, daha düşük ücretlere ve artan istikrarına bağlıyoruz. “

Reuters haberinde son olarak terör bağlantılı kripto para ele geçirmelerden sorumlu İsrail Ulusal Terörle Mücadele Finansmanı Bürosu’nun (NBCTF), Temmuz 2021 ile Ekim 2023 arasında 143 Tron cüzdanını dondurduğu belirtildi.

Bu noktada dondurulan cüzdanların “terör örgütü olarak belirlenmiş” bir örgütle bağlantılı olduğuna veya “ağır terör suçu” için kullanıldığının belirlendiği ifade edildi.

Haberde İsrail’in 2023 yılında 87 Tron cüzdanın terörle bağlantısının tespit edildiğini belirterek 56 cüzdanın Hamas bağlantılı olduğuna dikkat çekildi.

Bu 56 cüzdanın 46’sının ise Dubai Co. For Exchange adlı Gazze merkezli bir para borsası şirketiyle bağlantılı olduğu tespit edildi.

Son olarak bilindiği üzere Reuters daha önce pek çok kez dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ile ilgili olumsuz haberler yaptı. Bu noktada son Tron haberi akıllara “Binance’ten sonra sırada Tron mu var?” sorusunu getirdi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail