Ana SayfaAltcoinHarmony Köprüsü Saldırganı Çaldığı 100 Milyon Doları Aklamaya Başladı!

Harmony Köprüsü Saldırganı Çaldığı 100 Milyon Doları Aklamaya Başladı!

Takip et

PeckShield tarafından yayınlanan raporlara göre, Harmony Blockchain protokolüne bağlı bir çapraz zincir köprüsü olan Horizon’dan 100 milyon dolar çalan hacker, çaldığı fonları aklamaya başladı.

Harmony Köprüsü Hacker’ı 21 Milyon Dolarlık Ethereum Akladı

Etherscan’dan alınan veriler, hacker tarafından saldırıda kullanılan cüzdanın başka bir cüzdana yaklaşık 18.000 ETH (21 milyon dolar) gönderdiğini gösteriyor.

Hacker bu diğer cüzdanı, fonları diğer üç adrese dağıtmak için kullandı ve yaklaşık 6.000 ETH (her biri 7 milyon dolar olacak şekilde) gönderdi.

İlk aracı adres, bir coin mixing hizmeti olan Tornado Cash aracılığıyla aldığı fonları akladı.

İkinci cüzdan bunu 100 ETH’lik (116.000 dolar) gruplar halinde yapma sürecindeyken, üçüncü cüzdanda bu yazının yazıldığı anlarda itibariyle hala 6.000 ETH bulunuyor.

İlgili Haber
Hack Olayında 100 Milyon Dolar Kaybeden Harmony Protocol, Hacker'a Teklif Sundu!

Görünüşe Göre Hacker, Platformun 1 Milyon Dolarlık Teklifini Kabul Etmedi

Bu fon transferleri, Harmony’nin çalınan fonların iadesi için 1 milyon dolarlık bir ödül teklif etmesine rağmen gerçekleşti.

Blockchain projesi, hacker’ın çalınan kripto varlıklarını iade etmesi halinde bütün bir yasal yaptırımlardan feragat etmeyi bile teklif etmişti.

Harmony Blockchain’ine yaptığı saldırıdan sonra hacker’ın cüzdanında bu yazının yazıldığı anlarda halen 80 milyon dolarlık Ethereum tokeni ve 65.000 dolarlık diğer altcoinler bulunuyor.

Perşembe günkü Horizon köprü saldırısında o sırada 98 milyon dolar değerinde olan 85.000’den fazla ETH çalınmıştı. Polygon’un baş bilgi güvenliği sorumlusu Mudit Gupta gibi güvenlik uzmanları, saldırının köprünün çoklu imza cüzdanının güvenliği ihlal edildiği için gerçekleştiğini söylüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları