Kripto HaberleriEkonomiHaziran Toplantısında FED Faiz Yükseltecek Mi? FED Yetkilisi Mester'dan Önemli İpuçları Geldi!

Haziran Toplantısında FED Faiz Yükseltecek Mi? FED Yetkilisi Mester’dan Önemli İpuçları Geldi!

Cleveland FED Başkanı Loretta Mester, yaptığı son açıklamasında kurumun bir sonraki toplantısına dair ipuçları verdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Cleveland FED Başkanı Loretta Mester, enflasyondaki hayal kırıklığı yaşatan ilerlemenin ardından gelecek ay faiz oranlarını yeniden artırmayı ihtimal dışı bırakamayacağını söyledi.

“Her Şey Masada, Enflasyon Halen Çok Yüksek ve İnatçı”

Bu yıl faiz kararlarında oy kullanmayacak olan Mester, Cuma günü CNBC’ye verdiği röportajda şunları söyledi:

“Haziran ayında her şey masada. Enflasyon hala çok yüksek ve inatçı.”

Bugün açıklanan veriler, FED’in öncelik verdiği enflasyon göstergesi olan kişisel tüketim harcamaları fiyat endeksinin (PCE) Nisan ayında beklenenden hızlı bir şekilde %0.4 arttığını ve bir yıl öncesine göre %4.4 yükselerek FED’in %2’lik hedefinin iki katından fazla yükseldiğini gösterdi.

Mester, “Bu sabah gelen veriler daha yapacak çok işimiz olduğunu gösteriyor” dedi.

Mester, FED’in çok gevşek bir duruştan kısıtlayıcı bir duruşa geçme konusunda uzun bir yol kat ettiğini, ancak hala yapacak daha çok işi olduğunu söyledi. Mester, %5’in üzerinde bir FED faiz oranını desteklediğini ve FED’in tahminleri için enflasyon tahminini yukarı yönlü revize etmek zorunda kalabileceğini söyledi.

İlgili Haber
Santiment, Türklerin Yoğunlaştığı 3 Altcoini Değerlendirdi!

Mester, FED’in para politikasını belirleyen Federal Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC) Haziran toplantısı için her şeyin masada olduğunu söyledi. Toplantının sonucu hakkında peşin hüküm vermeyeceğini ve FED’in gelen tüm verilere bakması gerektiğini söyledi.

Mester, para politikasının şu anda ne kadar sıkı olduğunu tam olarak bilmediğini ve FED’in para politikasını gereğinden az sıkılaştırmamasının önemli olduğunu söyledi. Mester, şu anın para politikası kararları için zor kısım olduğunu ve bugünkü verilerin FED’in yapması gereken daha çok iş olduğunu gösterdiğini belirtti.

Mester ayrıca bankacılık alanındaki stresin kredi koşullarını etkilediğine dair fazla bir işaret görmediğini ve şu anda kredi standartlarının sıkılaştırılmasına odaklanıldığını söyledi. Ekonominin geçen yıla göre oldukça yavaşladığını ancak dirençli olduğunu söyledi. Henüz bir sonraki hareketin aşağı ya da yukarı olabileceği bir noktaya gelinmediğini söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları