AltcoinHaberler

HBAR Vakfından 250 Milyon Dolarlık Metaverse Fonu!

Fondan elde edilecek kazanç oyun, spor, moda ve eğlence alanında kullanılacak.

Hedera’nın kamu ağında yer alan yerel kripto para birimi HBAR, metaverse fon haberiyle gündeme geldi. Habere göre HBAR Vakfının büyük markalara 250 milyon dolarlık metaverse fonu başlatacağı belirtiliyor.

Vakıf, HBAR’ın metaverse fonundan elde edilecek kazancın oyun, spor, moda ve eğlence alanına yönlendirileceğini ifade etti.

HBAR Vakfı bugün yaptığı açıklamada hem tüketici markalarını hem de kullanıcılarını Hedera Hashgraph’ın metaverse ekosistemine çekmeyi amaçladıkları fondan bahsetti. Bu yeni fonun lüks markaları modanın hem fiziksel hem de dijital dünyasında Hedera NFT’leri ile etkileşime girmeye teşvik edeceği ifade edildi.

Buna göre söz konusu fon, gelişmiş bir dijital dünya kurmanın yanı sıra projeleri destekleyen ve tamamlayan bir ekosistemi ilerletmeye odaklanıyor. Ayrıca ekosistem içinde inşa etmekle ilgilenen oyun geliştiricilerini desteklemeye ve geliştiricinin projelerine NFT sunmaya çalışıyor.

Müşteri ilişkileri yönetim platformu Sayl Kurucu Ortağı Geert Roete ise “Güvenlik ve mevzuat uyumluluğu için uyarlanmış karbon negatif ve kurumsal sınıf Blockchain’i için fonumuzu Hedera üzerine inşa etmeyi seçtik.” dedi.

Bazıları ağın kötü niyetli aktörlere karşı hassas olduğunu savunurken kimileri de ağın çok merkezi olduğu iddiasında. Ancak Hedera ve HBAR buna karşı çıkarak hem konsensüs mekanizmasının hem de yönetim modelinin son derece merkeziyetsiz olduğunu belirtiyor.

Vakıf, ağa daha fazla işlem eklendikçe tasarım seçiminin işlem hızı ve verimliliğini artırdığını belirtiyor. Öte yandan ağ üzerinde günlük yaklaşık 2,6 milyon işlem gerçekleştiriliyor ve işlem sonuçlandırma süreleri kabaca 5 saniye.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu