AltcoinAnaliz

Helium (HNT) Trendi Ne Yönde?

Uzun Vadede Hangi Seviyeler Önemli?

Neslenelerin interneti (IoT) ve web3 coinlerinden Helium (HNT), cihazların internet ağı ile bağlanması üzerine merkeziyetsiz blockchain tabanlı bir ağ sistemidir.

Ayrıca bu ağ sistemi HoneyBadgerBFT’ye dayalı bir blok zinciri altyapı sistemi üzerinde çalışmaktadır.

Temel analiz anlamında Coinmarketcap verilerine baktığımızda 46. sırada kendi ekosistemi ve kendi blockcahin alt yapısı olan HNT maksimum ve toplam arzı 223 milyon değerindedir.

Aşağıda HNT’nin günlük grafiğindeki fiyat hareketlerini incelediğimizde ise Binance listelemesinden sonra trend boyunca artışa geçmiş ve piyasa geneline kıyasla düşüş yaşanmış olsa da major
trendin üzerinde hareket ettiğini görebiliyoruz.

HNT, Kasım 2021 ve Aralık 2021 tarihi arasındaki süreçte düşen trend hareketini tamamlayarak önemli destek bölgesi olan 25 dolardan tepkisini aldı ve akabinde 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarak 45 dolar seviyelerine çıkmayı başardı.

Fakat daha sonrasında genel piyasa yönüne paralel olarak fiyat tekrardan bu bölge üzerinde tutunamayarak düşüşüne devam etti.

Peki şuanki güncel fiyat üzerinden değerlendirecek olursak sinyalleri ne yönde değerlendirebiliriz?

Çıkış tarihinden bu yana hem major trend bölgesinin hem de alıcı ve satıcıların oluşturdukları
önemli hacimsel bölgenin kırılmayıp iyi seneryo çalışması durumunda yaklaşık 17 doların üst bant bölgesinde kalıcılık sağlayarak yükseliş trendinin devam ettirmesi olacaktır.

Bu durumda önce 27 daha sonra 35 dolar seviyeleri takip edilebilir.

Kötü senaryo durumunda ise piyasa genelinin yani BTC tarafının şuanki mevcut seviyeden geri çekilmesi ile beraber major tredin ve desteğin kırılarak bir alt bölgesine çekilmesi olacaktır.

Bir diğer taraftan trendin gidiş yönü ve dönüşleriyle ilgili önemli bir bakış açısı kazandıran Ichimoku bulutu henüz alım yönünde bir sinyal vermemektedir.

Özetleyecek olursak, kötü piyasa şartlarında ana trend desteğini koruyabilmesi ile beraber bu tredin üzerinde yol haritası hedeflenebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu