coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinHer Gün 1 Bitcoin Satın Alacaklarını Açıklamışlardı: El Salvador'un BTC Yatırımları Ne...

Her Gün 1 Bitcoin Satın Alacaklarını Açıklamışlardı: El Salvador’un BTC Yatırımları Ne Durumda?

Bitcoin'in resmi para birimi olduğu El Salvador'un yüklü miktardaki BTC yatırımları kar getirdi mi? İşte detaylar.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin’i (BTC) resmi para birimi olarak kabul eden ilk ülke olan El Salvador, BTC için yaptığı cesur hamlenin meyvelerini toplamaya başladı. Ülkenin BTC varlıklarını takip eden Nayibtracker’ın verilerine göre, Orta Amerika ülkesi iki yıl boyunca ekside kaldıktan sonra Bitcoin yatırımından 12.6 milyon dolar gerçekleşmemiş kâr elde etmiş durumda.

Ülkenin Bitcoin varlıklarının toplam değeri 131 milyon dolar olan 2798 BTC. Süreç Eylül 2021’de El Salvador’un Bitcoin satın almaya başlamasıyla başladı ve iki hafta boyunca 700 BTC için 47.250 ila 52.670 dolar arasında ödeme yapıldı. Geçtiğimiz ay, Başkan Nayib Bukele yatırımı “tekrar kara geçtik” diye övmüştü.

İlgili Haber  Binance US, Yeni Bir Altcoini Delist Edeceğini Açıkladı! SEC'in Radarındaki Altcoindi!

Başkan Bukele, 18 Kasım 2022’de yaptığı önemli bir duyuruda, ülkenin her gün 1 Bitcoin satın alacağını ilan etmişti. Bu günlük alımların ortalama satın alma fiyatı 27.781 dolar oldu. Bu alımlarla 11.6 milyon dolara mal olan toplam 418 BTC toplandı. Bu günlük BTC alımları ile El Salvador yaklaşık 8 milyon dolar kâr elde etti.

Bukele, günlük BTC satın alacaklarını ilan ettikten sonra herhangi bir toplu satın alım duyurusu gerçekleştirmedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail