AnalizBitcoin

Herkes Yükselişten Umutluydu, Ünlü Analiz Şirketi Açıkladı: Bitcoin Fiyatı Gelecek 2 Ay Sonunda 20.000 Doları…

Ünlü analitik kaynak Skew'den gelen açıklamalar Bitcoin konusunda soru işaretleri yarattı.

Skew’in uzmanlarında yapılan çalışmalarda Bitcoin’in gelecek 2 ay içerisinde 20.000 dolar rekorunu görüp göremeyeceği hakkında çalışmalar yapıldı. Bir süredir özellikle çok sayıda kripto para yatırımcısının 13.000 dolar sınırının bugün aşılması ile birlikte “bu yıl rekor kırılacak mı?” sorusu gündeme gelmişti. Çok sayıda yatırımcının aklında ilk sırada yer alan soru işareti “Bitcoin 2020 yılında 20.000 dolar rekorunu kıracak mı?” sorusu bu dakikalarda bile mevcut.

Ancak yatırımcılar bu sorularına kesin olarak yanıt bulamıyor. 2 ay kadar bir süre kalmış olmasına rağmen önümüzdeki 2 ay içerisinde 20.000 doların 2020 yılında görülüp görülmeyeceğini yine yatırımcılar ve son gelişmeler belirleyecek.

Skew adlı analitik araştırma ve analiz şirketi tarafından yapılan çalışmaya göre lider kripto para biriminin gelecek 2 ay içerisinde 20.000 dolar rekorunu geçebilme ihtimali olarak beklentilerin çok daha altında %7 oran verildi. Skew uzmanlarınca yapılan çalışmada, Bitcoin’in önümüzdeki 2 ay içerisinde 20.000 dolar rekorunun üzerine çıkabilmesinin %7 ihtimal dahilinde olduğu ve çok düşük bir ihtimal olduğu açıklandı.

Tahminler 2021 Yılı Ortasında Bile %20’nin Üzerinde Değil

Bazı ünlü kripto para birimi analistleri gelecek 3 ay içerisinde veya 6 ay içerisinde 20.000 dolar rekorunun üzerine çıkılacağını iddia ediyor olabilir. Ancak piyasada doğru analizleri ile bilinen birçok şirket ve analist tarafından yapılan anket çalışmaları ve tahminlerde 20.000 dolar rekoru çok uzak ihtimal olarak görülüyor.

Skew’in araştırmasının yanında Bitcoin’in 31 Aralık 2020’ye kadar 20.000 dolar olabilmesi için ihtimal %7, 18.000 dolar olabilme ihtimali %11 olarak gösterildi. Mart 2021’e kadar Bitcoin’in 20.000 dolar olabilme ihtimali %14 olarak verilirken, Haziran 2021’de ise bu oranın %18 olarak verildiği gözlemlendi.

Lider kripto para birimi Bitcoin hakkında popüler iddialara inanarak hızla hareket etmek özellikle bu dönemde doğru olamayabileceği gibi yatırımcıların çok dikkatli olması öneriliyor. Bu son dönemde yatırımcıların bir anlık hevesle yatırımlar yapmasının sonuçlarının bir anda büyük balina satışları ile 2017 rekor döneminde yaşanana benzer olabileceğine dair uyarılar yapılıyor.

Eğer ki Bitcoin fiyatı 20.000 dolar rekorunu kırarsa dengeler değişecek ancak tarihte sadece bir kez rekor kıran Bitcoin’in 20.000 dolar rekorunu kırabilmesi de biraz zor olacak gibi görünmekte.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu