BitcoinHaberlerNFT

Herşey 2017’ye Benzer Dedi Kripto Paralardaki Ayı Sinyalini Paylaştı!

Kripto paralarda ayı boğa tartışması devam ediyor.

Amerikalı yatırımcı Cathie Wood’un yönettiği Ark Invest’ın eski kripto para lideri Chris Burniske, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda gelişen NFT sektörünün kripto para piyasası için ayı sinyalinin işareti olabileceğini söyledi.

Ark Invest’ın eski kripto liderine göre hızla gelişen NFT sektörü Ethereum tabanlı ICO ile benzer şekilde likitide olmayan ve yüksek riskli varlık türünü temsil ediyor.

NFT’lerdeki yükselişi 2017 yılındaki ICO dolandırıcılığına benzeten Burniske, bu piyasadaki büyüme ile Bitcoin ve altcoinler arasındaki ters korelasyona dikkat çekerek bunun uzun vadeli bir ayı piyasası işareti olabileceğini değerlendirdi.

“Ocak 2022’de NFT hacimleri ve fiyatları güçlüydü. Bu durum kriptodaki her şeyin aynı anda çökmeyebileceğini gösteriyor.

NFT’lerde risk en uç noktasında. En likit olmayan ve dolayısıyla ölmekte olan bir boğanın soluklarıyla pompalanan son kişiler olabilirler.

Bu NFT’lerin önemli olmadığı anlamına gelmez. Önemliler.

Sadece en riskli ve en likit olmayan şeylerin kriptoda en son pompalanan şeyler olduğunu biliyoruz.”

Bu tabloyu 2013 ve 2017 ile kıyaslayan Burniske, benzer tabloların Bitcoin ve altcoinler arasında da yaşandığını ifade etti.

Son olarak  makro verileri işaret eden Burniske “piyasalarda her şeyi satmaya neden olan bir makro kaos olmazsa ve Bitcoin buralarda dibe ulaştığını kanıtlarsa, belki de iyi olabiliriz.” dedi.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu