Kripto HaberleriBitcoinHillary Clinton'dan Biden'a Çağrı: "Rusya'nın Kripto Para Birimlerine Erişimini Engelleyin!"

Hillary Clinton’dan Biden’a Çağrı: “Rusya’nın Kripto Para Birimlerine Erişimini Engelleyin!”

Takip et

Ukrayna-Rus savaşında Rusya’nın tutumunu sert bir dille eleştiren Hillary Clinton, kripto piyasasının Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve ülkedeki oligarklara eşit derecede mesafeli durması gerektiğini söyledi.

Öte yandan Clinton, Rusların finansal bir kaçış olarak gördüğü kripto para piyasasının önünü tıkamadığı için Biden yönetimine yüklendi! Rusya’nın kripto para birimine erişimi konusunda Biden’ın Hazine Bakanlığı‘na çağrıda bulunan eski first lady, Bakanlığı bu konuda harekete geçmeye çağırarak

Kripto borsalarının bir kısmının -hepsinin değil- Rusya ile olan işlemlerini sonlandırmayı reddettiğini görmek beni hayal kırıklığına uğrattı. Herkes şu anda Rus ekonomik faaliyetlerini izole etmek adına mümkün olduğunca fazla şey yapmalıdır.

dedi.

Rusya’ya Yönelik Yaptırımlar Hızla Artıyor

Dünyanın önde gelen ülkelerinin Rusya’ya yönelik ekonomik baskıları sürerken kripto dünyasından da çeşitli yaptırım haberleri geliyor!

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, yaptırım uygulanan Rus bireylerin hesaplarını engelleyeceğini ancak tüm Rus kullanıcıların hesaplarını “tek taraflı” olarak dondurmayacağını söyledi. Binance yönetimi ayrıca

Masum kullanıcılara yönelik etkiyi en aza indirirken onlara karşı yaptırım uygulayanlar için harekete geçmemizi sağlayacak gerekli adımları atıyoruz. Uluslararası toplum bu yaptırımları daha da genişletirse bunları da agresif bir şekilde uygulayacağız.

dedi.

Coinbase’den de benzer bir açıklama gelmişti.

Ukrayna Başbakan Yardımcısından Büyük Kripto Borsalarına Çağrı!

Öte yandan Ukrayna’nın Başbakan Yardımcısı ve Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Fedorov, tüm büyük kripto borsalarından Rus kullanıcıların adreslerini engellemelerini talep etti.

Fedorov, sadece Rus ve Belaruslu politikacılarla bağlantılı adresleri değil, aynı zamanda sıradan kullanıcıları sabote etmenin de son derece önemli olduğunu ifade eden bir tweet paylaşmıştı:

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları