HaberlerKripto Para

Hindistan Başbakanından Kripto Para Vurgusu: “Gençleri Bozabilir!”

Narendra Modi, kripto paraların genç nesilleri bozabileceğini düşünüyor.

Kripto para birimlerinin tanınması ve kullanım oranı her geçen gün daha da artmakta. Bir kaç sene önce bireysel yatırımcıların bile kullanmakta tereddüt ettiği kripto para birimleri artık tam olarak bütün dünya ve kurumsal yatırımcılar tarafından biliniyor. Kullanım oranı konusunda da çığır açan kripto paralar, ilginç bir şekilde politikacıları ve yöneticileri ise endişelendirmekte.

Hindistan’dan Kripto Para Uyarısı

Hindistan Başbakanı Narendra Modi de yaptığı son açıklamasında aslında buna yönelik bir örnek ortaya kodu. Modi, lider kripto para birimi Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin gençlere yönelik tehdit olduğunu belirtti. Kripto paraların gençleri ve gençliği bozabileceğini ifade eden Modi, hükümetin bunları regüle etmek için kanunlar hazırlama aşamasında olduğunu vurguladı

Avustralya Stratejik Politika Enstitüsü tarafından düzenlenen bir siber güvenlik sempozyumunda konuşan Modi, Hindistan içerisinde dijital para birimlerinin şu an için hükümetin gözetiminin çok ötesinde işlev sağladığını belirtti. Merkez bankasının kontrolünün de dışına çıkıldığını ve merkez bankasının para ile ilgili her şeyi kontrol edebilmesi gerektiğini belirten Modi, bütün ülkelere seslendi:

“Kripto paralar gençliği bozabilir. Bütün demokratik ulusların bu konuda beraber çalışması ve kripto paraların gençlerimizi bozacak şekilde yanlış ellerce yönetilmemesinin sağlanması çok önemli.”

Modi, kripto paraların regüle edilmesine karşı çıkanların ise genellikle anonim kişi veya gruplar olduğunu belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu