Altcoin

Hindistan Hükümeti Devlet İşleri İçin Bu Altcoin İle İşbirliğine Başladı!

Kripto paralara karşı mesafeli bir tutum izleyen Hindistan Hükümeti, devlet işlerinde bu altcoini kullanmaya başladı.

Polygon’un (MATIC) resmi Twitter hesabının paylaştığına göre Hindistan’ın Maharaştra eyaleti hükümeti, MATIC ağı üzerinde 65.000’in üzerinde kast sertifikası yayınladı.

Maharaştra Hindistan’ın en fazla endüstrileşmiş eyaletleri arasında yer alıyor.

Kast sertifikası ise Hint Anayasası tarafından kategorize edilen ve bir kişinin belirli bir kasta ait olduğunu kanıtlayan bir belge niteliği taşıyor.

Polygon Altcoini Daha Önce de Devlet İşlerinde Kullanılmıştı

Bununla birlikte bu son gelişme Polygon Blockchain’inin devlet işlerinde kullanıldığı ilk sefer değil. Geçtiğimiz dönemde İsviçre şehri Lugano, MATIC’in şehir için resmi Blockchain platformu olarak seçildiğini duyurmuştu.

Lugano şehri, Polygon’un da yardımıyla kendi Blockchain altyapısını oluşturacak. İsviçre’nin Ticino kantonunun en büyük şehri olan Lugano, kısa bir süre önce Bitcoin ve Tether’ı fiili olarak meşru para birimi olarak tanımıştı.

Buna ek olarak Hindistan’ın en büyük online seyahat şirketlerinden biri olan “makemytrip” kısa bir süre önce yaptığı açıklamasında MATIC tabanlı olacak şekilde kendi NFT koleksiyonu olan ngageNFT’yi yayınlamıştı.

2021 yılının sonlarından bu yana Polygon Blockchain’i üzerinde çok sayıda küresel şirket NFT çalışmaları yayınlıyor.

Bununla birlikte Mart ayı başlarında MATIC Blockchain’i bir kesinti yaşamıştı. Altcoinin sahip olduğu Heimdall zinciri sorunun kaynağını oluşturuyordu.

Sorunu çözmek isteyen geliştiriciler başka bir bug’a neden oldu ve MATIC üzerindeki tüm hizmetler belirli bir süreliğine kesintiye uğradı.

Birkaç gün içerisinde çoklu bir güncelleme paketi yayınlayan altcoin bununla birlikte kullanıcı fonlarının ya da verilerinin kayıp yaşamasına engel olabildi.

İlgili Haber
Polygon (MATIC) Ağında Neler Oluyor? Kesintinin Nedeni Ne?

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu