AltcoinHaberler

Polygon (MATIC) Ağında Neler Oluyor? Kesintinin Nedeni Ne?

Polygon (MATIC) ağı son iki gündür 11 saat boyunca kapanmıştı, işte konuyla ilgili detaylar...

Polygon Network, 10 Mart’ta TSİ 20.50’den 11 Mart’ta yaklaşık 07.00’ye kadar kesinti yaşadı. Neyse ki tüm kullanıcıların fonlarının güvende olduğu bildirildi.

Dün Polygon (MATIC) geliştiricileri, planlanan bir ağ yükseltmesi nedeniyle ağ için yaklaşan potansiyel bir kapalı kalma süresi -Heimdall düğümü- hakkında kullanıcılara bildirimde bulunmuştu.

Heimdall uygulaması, ağın risk kanıtı zincirinin iki katmanından biri tarafından kullanılır. Ekip, 10 Mart’ta TSİ 17.50’de kesintiyi doğruladı.

Kesinti sırasında hiçbir kullanıcının tehlikeye atılmadığı üzerinde önemle duruldu.

Kesintinin nedeni tam bilinmese de bu durumun Ethereum’dan Polygon PoS durum senkronizasyonu/köprüleme modülüne yapılan bir minot parametreleştirme düzeltmesinden oluşan daha önceki bir yükseltmeden kaynaklanmış olabileceği tahmin ediliyor.

Geliştirme ekibi yükseltmede bir hata olabileceği üzerinde duruyor. Öte yandan uzmanlar Heimdall’ın kullanıcı işlemlerini işlemediğini ancak doğrulayıcıyla ilgili köprüleme ve işlemler için kullanıldığını doğruladı.

Geçici Düzeltme

11 Mart günü saat 04.00 sularında Polygon ağındaki işlemleri geri yükleyen bir düzeltme başarıyla yayınladı. Polygon’un resmi Twitter hesabından şöyle bir açıklamada bulunuldu:

Bu süre zarfında desteğiniz için teşekkür ederiz ve bir güncellememiz var: Bor zincirinin engelini kaldırmak ve Polygon zincirinde blok üretmeye devam etmek için geçici bir düzeltme dağıttık. Bu çözüm geçici olsa da, ekip Heimdall sorununu çözmek için daha uzun vadeli bir yükseltme uygulamak için çalışıyor. Ancak ağın köprüsü, son çözüm yayımlanana kadar etkin olmayacaktır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu